Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 25, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Qumak oskarżył dziennikarza z powodu treści pytań, aby dać "jasny sygnał"

Agencja ITBC Communication, która reprezentuje w mediach spółkę Qumak, przesłała nam oświadczenie, w którym tłumaczy dlaczego jej prawnicy oskarżyli dziennikarza o zniesławienie (z art. 212 kk), zanim zdążył o niej cokolwiek napisać. O sprawie Jarosława Jakimczyka piszemy tutaj.

Treść oświadczenia Qumak SA:

Spółka Qumak jest zobowiązana wobec akcjonariuszy chronić swój wizerunek i musiała dać jasny sygnał, że nie będzie akceptować szkodliwych działań dziennikarza.
Spółka zdecydowała się na skierowanie oskarżenia do sądu na podstawie art. 212 kk. wobec dziennikarza Jarosława Jakimczyka, ponieważ mieliśmy silne przekonania, że godzą one w dobre imię Spółki. Pytania przesłane do nas przez pana Jakimczyka niosły bowiem ze sobą nieprawdziwą tezę, jakoby rzekomo Qumak sprzedał dyski twarde banku z danymi wrażliwymi jego klientów. W związku z tym, że pytania zawierały presupozycję zdradzającą prawdziwe intencje autora, odbiorca miał naszym zdaniem prawo poczuć się pomówiony o coś, co przecież nie miało faktycznie miejsca. Podkreślamy, że nie doszło do sprzedaży przez Qumak S.A. żadnych dysków twardych, a tym samym takich, na których mogłyby znajdować się dane klientów Banku.
Polskie przepisy dają prawo wniesienia oskarżenia każdemu, kto czuje się pomówiony. Skorzystaliśmy z tego prawa i w gestii sądu pozostawiamy decyzję, czy nasze odczucia są zasadne.
Jeśli intencje pana Jakimczyka były etyczne, a działanie jego zdaniem zgodne z prawem, nie powinien on, w naszej opinii, obawiać się konsekwencji.

Sebastian Krawczyk
Investor Relations & Corporate Communication
ITBC Communication

(25.09.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.