Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 11, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rośnie słuchalność RMF FM i Trójki, sieć Radio Pogoda ma 0,4 procent udziału

W fali czerwiec-sierpień br., w porównaniu z tym okresem ub.r., wzrosła słuchalność RMF FM i Programu III Polskiego Radia. Słabszy wynik zanotowały Radio Zet i Program I Polskiego Radia. Po raz pierwszy KBR ujawnił wynik sieci Radio Pogoda.

Jak wynika z badania Radio Track, realizowanego przez Millward Brown, w fali czerwiec-sierpień br. RMF FM uzyskał 24,7 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza wzrost z 24 proc. w fali czerwiec-sierpień ub.r. Słuchalność Radia Zet w rok spadła z 15,3 proc. do 13,7 proc. Program I miał 9,7 proc. udziału w czasie słuchania (spadek z 10,9 proc.), a Program III – 7,7 proc. (wzrost z 7,3 proc.).
Rozgłośnią ponadregionalną o najwyższej słuchalności pozostaje Radio Vox FM, które utrzymało wynik na poziomie 3,4 proc.

Wśród sieci radiowych liderem pozostaje Radio Eska, której udział rok do roku zmalał z 7,4 proc. do 7,2 proc. Drugie były zrzeszone w Audytorium 17 rozgłośnie regionalne Polskiego Radia z 4,9 proc. (rok wcześniej 4,6 proc.), a trzecie Złote Przeboje - 3,2 proc. (spadek z 3,6 proc.).
Po raz pierwszy w zestawieniu dla mediów przygotowanym przez Komitet Badań Radiowych (zlecający badanie Radio Track) uwzględniono wyniki sieci Radio Pogoda, która zadebiutowała 12 czerwca br. na bazie Radia KRK FM w Krakowie, Radia Blue FM w Poznaniu oraz jednej ze stacji Złotych Przebojów w Opolu. Z końcem lipca br. dołączyło do nich warszawskie Radio Nostalgia. Radio Pogoda w trzymiesięcznej fali zdobyło 0,4 proc. udziału w czasie słuchania, jednak jego wynik uwzględnia blisko dwa miesiące Radia Nostalgia.

Dane: badanie Radio Track, realizowane przez Millward Brown.

(KOZ, 11.09.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.