Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 11, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W TVP ustalają jak doszło do wypromowania w "Świat się kręci" nowości Polsatu

Po tym materiale Maciej Kurzajewski zapowiedział program Rinke Rooyensa: „Państwo wiedzą gdzie”

Kierownictwo Programu 1 Telewizji Polskiej chce wyciągnąć konsekwencje za to, że producent „Świat się kręci” Rinke Rooyens ulokował w tej audycji zapowiedź swojego cyklu emitowanego w konkurencyjnym Polsacie.

„Świat się kręci” to codzienny program typu infotainment, który Jedynka emituje na żywo w prime time, o godz. 18.30. W środę gospodarzem audycji był Maciej Kurzajewski. W czasie rozmowy o stresie w pracy na ekranie pojawiły się zdjęcia z próby do „Świat się kręci”, która odbyła się dwie godziny wcześniej. Materiał filmowy  przedstawiał Rinke Rooyensa oraz scenę, w której producent i prowadzący się przytulają dla odstresowania. Po jego prezentacji Maciej Kurzajewski, już w studiu na żywo, powiedział na antenie TVP 1: „Nie chciałem, żeby Rinke Rooyens, producent programu »Świat się kręci« stresował się, bo on ma dzisiaj premierę swojego programu »Rinke za kratami«, 22.10. Państwo wiedzą, gdzie oglądać. Dziękuję”.
Tego dnia w Polsacie o 22.10 startował cykl „Rinke za kratami”, a stacja promowała ten program właśnie twarzą Rinke Rooyensa. W Jedynce po emisji „Świat się kręci” zawrzało. Z nieoficjalnych informacji „Presserwisu” wynika, że kierownictwo stacji chce wyciągnąć konsekwencje za promowanie na swojej antenie programu z ramówki konkurencyjnej stacji. Choć producentem „Świat się kręci” jest firma Rinke Rooyensa, Jedynka za każdym razem zatwierdza scenariusze odcinków. Jak się dowiedzieliśmy, lokowania audycji Polsatu w przedstawionym Jedynce scenariuszu nie było.
- Odmawiam komentarza – mówi "Presserwisowi" dyrektor TVP 1 Piotr Radziszewski.
Dlaczego Maciej Kurzajewski zapowiedział program nadawany w innej stacji? - Nie mam w tej sprawie nic do skomentowania - odpowiada Kurzajewski.
Z Rinke Rooyensem przy pisaniu tego materiału nie udało nam się skontaktować.

Sprostowanie
W artykułach „Kurzajewski zdjęty z grafiku „Świat się kręci” za promowanie programu Polsatu w TVP” oraz „W TVP ustalają jak doszło do wypromowania w „Świat się kręci” nowości Polsatu” opublikowanych w serwisie Press.pl znalazły się następujące nieprawdziwe lub nieścisłe informacje wymagające sprostowania:
Nie jest prawdą, jakoby „producent „Świat się kręci” Rinke Rooyens ulokował w tej audycji zapowiedź swojego cyklu emitowanego w konkurencyjnym Polsacie” bądź „Rooyens ulokował w audycji publicznej Jedynki zapowiedź swojego cyklu, który tego samego dnia debiutował w konkurencyjnym Polsacie. Kurzajewski wziął w tym udział (...)”. Ani Rinke Rooijens, ani Rochstar S.A. nie mieli żadnego wpływu na komunikat prowadzącego audycję wypowiedziany na żywo; nie wiedzieli też, że taki komunikat padnie.

Rinke Rooijens
Prezes Zarządu
Rochstar S.A.

(RUT, 11.09.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.