Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 01, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP stara się o mecze Lecha i Legii w rundzie grupowej Ligi Europy

(fot. pixabay.com)

Widownia spotkań polskich drużyn w kwalifikacjach do europejskich pucharów sięgała w Telewizji Polskiej do 2,9 mln widzów. TVP ma teraz pokazywać mecze Lecha Poznań i Legii Warszawa w rundzie grupowej Ligi Europy UEFA.

W eliminacjach do Ligi Mistrzów grał Lech Poznań. Najwięcej widzów przyciągnęło pierwsze spotkanie z FC Basel (29 lipca) - w TVP 1 oglądało je średnio 2,7 mln widzów, a w TVP Sport – 248,5 tys. Po odpadnięciu z kwalifikacji Ligi Mistrzów Lech znalazł się w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy – więcej widzów miał pierwszy z dwóch meczów, ten z Videotonem Székesfehérvár (20 sierpnia) – w TVP 2 zgromadził 1,6 mln osób, a w TVP Sport – 236,1 tys. Z kolei najpopularniejsze spotkanie Legii Warszawa o awans do Ligi Europy – z Zorią Ługańsk 27 sierpnia – miało w Dwójce 1,5 mln widzów, a w TVP Sport – 255 tys.
Zarówno Lech Poznań, jak i Legia Warszawa awansowały do fazy grupowej Ligi Europy, która rusza 17 września. Lech pierwszy mecz rozegra z Belenenses Lizbona, a Legia z FC Midtjylland.
Prawa do rozgrywek posiada platforma NC+, ale zgodnie z polskim prawem mecze polskich drużyn w Lidze Europy muszą być też pokazywane w telewizjach otwartych. Spotkania zobaczą widzowie kanałów NC+, ale trwają rozmowy na temat sprzedaży sublicencji Telewizji Polskiej. Marian Kubalica, zastępca dyrektora TVP Sport, odmawia komentarza w tej sprawie. Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 01.09.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.