Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 17, 2006

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat ukarany za Szczukę i "Nieustraszonych"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o ukaraniu Telewizji Polsat za emisję audycji "Kuba Wojewódzki" z udziałem Kazimiery Szczuki oraz program "Nieustraszeni".

Krajowa Rada uznała, że Telewizja Polsat naruszyła art. 18 Ustawy o radiofonii i telewizji, który przewiduje, że wszelkie audycje powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a przed godz. 23 nie wolno nadawać takich, które mogą mieć negatywny wpływ na psychiczny i fizyczny rozwój małoletnich widzów. W przypadku Szczuki poszło o jej wypowiedź w nadanym 26 lutego programie Kuby Wojewódzkiego, w którym dziennikarka parodiowała występującą w Radiu Maryja niepełnosprawną Magdalenę Buczek. Jeśli chodzi o ”Nieustraszonych” Rada zakwestionowała odcinek wyemitowany 24 lutego, w którym uczestnicy turnieju jedli żywe dżdżownice. Wysokość kary ustali przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk. Zgodnie z prawem może ona wynosić do 50 proc. rocznej opłaty koncesyjnej. W tym wypadku byłoby to ok. 1 mln zł. Posłuchaj wypowiedzi Kazimiery Szczuki w programie Kuby Wojewódzkiego

(ASA, 17.03.2006)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.