Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 14, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" przyniósł miliony Agorze, spółka poprawia wyniki (wideo)

Producentem gry "Wied źmin 3: Dziki Gon" jest CD Projekt

Przychody Grupy Agora wyniosły w drugim kwartale 2015 roku 292,8 mln zł i były o 8,1 proc. wyższe niż w drugim kwartale ub.r. Wynik EBITDA wyniósł 33,7 mln zł, a zysk netto 3,5 mln zł. Na reklamie Agorze udało się zarobić więcej o 3,6 proc. niż rok temu.

 

Największy wpływ na wzrost przychodów Grupy Agora w drugim kwartale miały wpływy z koprodukcji i dystrybucji gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", które wyniosły 14,9 mln zł.
Przychody ze sprzedaży reklam w tytułach prasowych Agory wyniosły 46,7 mln zł (w "Gazecie Wyborczej" zmniejszyły się o 2,3 proc., w "Metrze" o 15,3 proc., a w czasopismach o 5,9 proc.), a ze sprzedaży wydawnictw 35,9 mln zł (wzrost o 10,5 proc.). Przychody z reklamy zewnętrznej spółki AMS to 41,5 mln zł, pionu Internet - 39,9 mln zł (wzrost o 17,4 proc.), a radia - 27,2 mln zł (wzrost o 17,2 proc.). Przychody Agory ze sprzedaży usług poligraficznych to 37,7 mln zł, a ze sprzedaży biletów do kin sieci Helios 26,1 mln zł (wzrost o 6,1 proc.).


"Systematyczne działania wszystkich zespołów oraz udana współpraca z partnerami biznesowymi pozwalają nam nie tylko skutecznie rozwijać dotychczasowe projekty, które poprawiają rentowność, ale też odważnie rozpoczynać nowe przedsięwzięcia. Chcemy umocnić pozycję Agory na rynku telewizyjnym, dlatego weźmiemy udział w postępowaniu koncesyjnym na co najmniej dwa kanały telewizyjne dostępne na MUX-8. A dodatkowo jeszcze w tym roku uruchomimy serwis biznesowo-technologiczny na licencji Business Insider i będziemy dalej zwiększać skalę naszej działalności radiowej" - komentuje w komunikacie prasowym Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory. (GK)

(GK, 14.08.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.