Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 10, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Ziemiec chciał zażartować i naraził się na krytykę

Wpis Krzysztofa Ziemca na Twitterze

Prowadzący „Wiadomości” TVP 1 Krzysztof Ziemiec w dniu zaprzysiężenia nowego prezydenta umieścił na swoim koncie na Twitterze zdjęcie, na którym widać go na tle plakatu z Andrzejem Dudą, jak wykonuje ten sam co prezydent gest zwycięstwa. Wpis miał być żartem, ale naraził dziennikarza na zarzuty ze strony internautów.

Ziemiec umieścił zdjęcie z komentarzem: „Taka sytuacja. Zaaranżowane przez realizatora w studiu #tvp w przerwie transmisji uroczystości @AndrzejDuda”. – To był niewinny żart zrobiony w studiu – mówi dziennikarz „Presserwisowi”. Krzysztof Ziemiec prowadził w TVP 1 relację z inauguracji. – W przerwie realizator znalazł podobieństwo. Jestem początkującym twitterowiczem i nie zdawałem sobie sprawy z siły rażenia tego serwisu ani z tego, jakie to zdjęcie wzbudzi emocje – podkreśla Ziemiec. – Sądziłem, że ludzie podejdą do niego z humorem. Odpisywałem zresztą komentującym, żeby potraktowali sprawę z przymrużeniem oka, lecz nie na wiele się to zdało. Teraz mam nauczkę. Nie wiem, co mnie podkusiło, żeby wrzucać to zdjęcie na Twittera. Nigdy nie zrobiłem nawet selfie – dodaje Ziemiec.
Twitterowicz Goodman ‏@Heidegger_PL napisał pod zdjęciem „w BBC na drugi dzień pakowałby pan klamoty”. A kiedy Ziemiec odpisał mu „niech Pan to przeczyta i potraktuje z uśmiechem :-)”, odezwała się 402 Danka Kozielska ‏@DankaKoz „Jaki uśmiech? Dziennikarz musi być niezależny. Inaczej traci twarz”. Z kolei Mirek Szczerba ‏@MirekVoice skomentował „redaktorze szanuje pana wybór ale liczę w dalszym ciagu na dziennikarski obiektywizm”.
O wyjaśnienie wpisu na Twitterze poprosił dziennikarza prezes TVP Janusz Daszczyński. Jak ocenia tę sprawę?  - Nic nie mam przeciwko żartobliwym zdjęciom dziennikarzy - odpowiada "Presserwisowi" Janusz Daszczyński. - Jednak dopóki znajdują się one w domowych albumach, są tylko, a może aż, pamiątką dla potomności. Natomiast autorska publikacja takiego żartu, nawet spontaniczna i nieprzemyślana, może prowokować pytanie o bezstronność dziennikarza telewizji publicznej. Taka niefrasobliwość nie mieści się w moim systemie wartości - stwierdza prezes TVP.

(RUT, 10.08.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.