Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 03, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Pogoda Agory gra już w Warszawie

Array

Od piątkowego popołudnia na częstotliwościach warszawskiego Radia Nostalgia nadaje już Radio Pogoda. Nowa sieć poszerzyła zasięg do czterech stacji.

W efekcie przejęcia spółki Fonia – nadawcy Radia Nostalgia – przez Grupę Radiową Agory rozgłośnia ta dołączyła programowo do sieci Radio Pogoda, którą 12 czerwca br. uruchomiła Agora. Gra ona przede wszystkim utwory z lat 40., 50. i 60. ubiegłego wieku.
Na zmianę nazwy Radia Nostalgia na Radio Pogoda i tym samym przystąpienie do nowego projektu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się 24 lipca. Warszawska Pogoda jest czwartą – po rozgłośniach w Krakowie, Opolu i Poznaniu – stacją sieci.
"Radio Nostalgia zmienia się dla państwa. Teraz nowa nazwa, nowe programy, ale te same najpiękniejsze wspomnienia" - komunikaty takiej treści słyszą słuchacze warszawskiego Radia Pogoda.
Radio Nostalgia ruszyło jesienią 2010 roku. Początkowo rozgłośnia w Warszawie nadawała na UKF tylko przez 12 godzin na dobę (od północy do południa), bo wykorzystywaną częstotliwość 99,5 MHz współdzieli z Radiem Jutrzenka. Od końca 2012 roku Radia Nostalgia słuchać można w stolicy także na 88,4 MHz (już przez całą dobę) – początkowo dzięki tymczasowemu pozwoleniu, a w ub.r. KRRiT przyznała częstotliwość nadawcy już na stałe.
W pierwszym półroczu br. Radio Nostalgia miało w Warszawie 4,4 proc. udziału w czasie słuchania, co zapewniło stacji dziewiątą pozycję w rankingu słuchalności w stolicy. Rozgłośnia osiąga lepsze wyniki niż m.in. RMF Classic, Antyradio, Radio Wawa czy Radio Kolor. Dane: badanie Radio Track, realizowane przez Millward Brown.

(KOZ, 03.08.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 05, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Antyradio na antenie podkreśla, że gra najlepszy rock na świecie

Antyradio zaczęło posługiwać się nowym linerem ”Najlepszy rock na świecie”, który zastąpił dotychczasowe hasło ”Rockowo bezkompromisowi”.

”Mówimy jak jest. Antyradio jest największą i najdłużej grającą rockową stacją w Polsce. Jesteśmy ekspertami od tej muzyki” – twierdzi Marcin Jedliński, dyrektor stacji lokalnych Eurozet, odpowiadający za wizerunek Antyradia. ”Pozostajemy bezkompromisowi, bo jesteśmy też rock’n’rollowi. A to jedno i to samo” – zaznacza.
Od połowy lutego Antyradia słuchać można na 16 rynkach w Polsce.

(KOZ, PR, 05.08.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.