Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 03, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Pogoda Agory gra już w Warszawie

Array

Od piątkowego popołudnia na częstotliwościach warszawskiego Radia Nostalgia nadaje już Radio Pogoda. Nowa sieć poszerzyła zasięg do czterech stacji.

W efekcie przejęcia spółki Fonia – nadawcy Radia Nostalgia – przez Grupę Radiową Agory rozgłośnia ta dołączyła programowo do sieci Radio Pogoda, którą 12 czerwca br. uruchomiła Agora. Gra ona przede wszystkim utwory z lat 40., 50. i 60. ubiegłego wieku.
Na zmianę nazwy Radia Nostalgia na Radio Pogoda i tym samym przystąpienie do nowego projektu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się 24 lipca. Warszawska Pogoda jest czwartą – po rozgłośniach w Krakowie, Opolu i Poznaniu – stacją sieci.
"Radio Nostalgia zmienia się dla państwa. Teraz nowa nazwa, nowe programy, ale te same najpiękniejsze wspomnienia" - komunikaty takiej treści słyszą słuchacze warszawskiego Radia Pogoda.
Radio Nostalgia ruszyło jesienią 2010 roku. Początkowo rozgłośnia w Warszawie nadawała na UKF tylko przez 12 godzin na dobę (od północy do południa), bo wykorzystywaną częstotliwość 99,5 MHz współdzieli z Radiem Jutrzenka. Od końca 2012 roku Radia Nostalgia słuchać można w stolicy także na 88,4 MHz (już przez całą dobę) – początkowo dzięki tymczasowemu pozwoleniu, a w ub.r. KRRiT przyznała częstotliwość nadawcy już na stałe.
W pierwszym półroczu br. Radio Nostalgia miało w Warszawie 4,4 proc. udziału w czasie słuchania, co zapewniło stacji dziewiątą pozycję w rankingu słuchalności w stolicy. Rozgłośnia osiąga lepsze wyniki niż m.in. RMF Classic, Antyradio, Radio Wawa czy Radio Kolor. Dane: badanie Radio Track, realizowane przez Millward Brown.

(KOZ, 03.08.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.