Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 31, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV 6 ma zgodę na nadawanie do starszej widowni

(fot. freerangestock.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę koncesji TV 6. Nadawcy kanału Telewizji Polsat udało się poszerzyć grupę docelową stacji dopiero w drugim podejściu.

Telewizja Polsat - nadawca dostępnego na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej kanału TV 6, skierowanego do dzieci i młodzieży - chciała rozszerzyć grupę docelową stacji. Jak uzasadniał nadawca, w pierwszym wniosku o zmianę koncesji, po zakończeniu procesu cyfryzacji i zbudowaniu pełnego zasięgu DVB-T, widzowie oczekują jak najpełniejszej oferty programowej. Za pierwszym razem KRRiT nie zgodziła się jednak, by Szóstka została przekształcona w telewizję uniwersalną. W drugim wniosku nadawca poprosił więc o rozszerzenie grupy docelowej, tak by kanał TV 6 był skierowany nie tylko do osób w wieku 6-19 lat, lecz także do ich rodziców – na co Krajowa Rada wyraziła zgodę.
W pierwszym półroczu br. TV 6 miała 1,17 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej i 1,42 proc. w grupie komercyjnej 16-49 (dane Nielsen Audience Measurement).

(RUT, 31.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.