Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 29, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Business Insider" wejdzie do Polski

"Business Insider" będzie miał polską edycję

Amerykański serwis newsowy "Business Insider" jeszcze w tym roku będzie miał polską wersję językową - podał dziennik "The Wall Street Journal".

Według amerykańskiej gazety Polska jest kolejnym rynkiem, na który zamierza wejść "Business Insider". Ma to nastąpić pod koniec tego roku. Wraz z polską edycją ma debiutować wersja niemiecka. Na przyszły rok planowane są kolejne lokalne odsłony serwisu w Europie i Azji. Obecnie "Business Insider" ma sześć międzynarodowych mutacji.
Na początku br. niemiecki koncern Axel Springer znalazł się w grupie podmiotów, które zostały udziałowcami serwisu. Kwota inwestycji wyniosła 25 mln dol. W ramach transakcji Springer został właścicielem 7 proc. udziałów serwisu, a członek zarządu koncernu Andreas Wiele został członkiem rady dyrektorów "Business Insider". Niewykluczone więc, że "nowy projekt medialny", do którego nabór prowadzi w Polsce właśnie niemiecki Axel Springer (o czym informowaliśmy w "Presserwisie" w poniedziałek), ma związek z uruchomieniem polskiej edycji "Business Insider".
Ten serwis newsowy specjalizujący się w wiadomościach finansowych powstał w 2007 roku. Ma ok. 70 mln użytkowników miesięcznie. Wśród jego udziałowców jest m.in. twórca Amazona - Jeff Bezos.
Przemysław Barankiewicz, redaktor naczelny Pb.pl, komentuje, że ani Pb.pl, ani Bankier.pl nie boją się konkurencji, bo: - Na polskim rynki w segmencie biznesowym zawsze była ona ogromna. Oczywiście, szanujemy to, co robi "Business Insider" w sieci, ale my działamy na trochę innym etapie łańcucha wydawniczego. Naszą rzeszą dziennikarzy produkujemy newsy, a "Business Insider" je tylko doskonale kuruje. W Polsce tego typu portali jest wiele, o czym tradycyjne brandy przekonują się każdego ranka, przeglądając serwisy informacyjne - stwierdza Barankiewicz. Jego zdaniem sama marka Business Insider jest znana na razie wśród garstki polskich dziennikarzy i twitterowców. - Co innego, gdyby "Business Insider" wszedł w alians z jakimś dużym wydawcą walczącym o pozycję w segmencie biznesowym. Nie wykluczam tego - dodaje naczelny Pb.pl.

(LL, JM, 29.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.