Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 08, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio dla Zagranicy nadaje rosyjskojęzyczny program z Armenii

Polskie Radio dla Zagranicy rozpoczęło emisję audycji w języku rosyjskim skierowanych do słuchaczy w południowej i środkowej Rosji, nad Morzem Czarnym, na Kaukazie i w Azji Środkowej. Sygnał powinien docierać też do Moskwy i na Białoruś, do Mińska.

Półgodzinny magazyn informacyjny redakcji rosyjskiej Polskiego Radia jest nadawany codziennie o godz. 21 czasu moskiewskiego na fali średniej 1395 kHz, z nadajnika o mocy 500 kW znajdującego się w Gavar w Armenii. Operatorem nadajnika jest międzynarodowa sieć VRS, z siedzibą w Hongkongu, która rozpowszechnia m.in. programy japońskiego radia publicznego NHK, radia ONZ i Radia Praga.
Polskie Radio dla Zagranicy w języku rosyjskim jest też transmitowane kilka razy dziennie w Moskwie, za pośrednictwem World Radio Network. Przypomnijmy, że pod koniec ub.r. Polskie Radio dla Zagranicy uruchomiło rosyjskojęzyczny serwis informacyjny Radiopolsha.pl.

(RUT, 08.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 09, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radia Pogoda zagra w Warszawie, bo Agora kupiła Nostalgię

Warszawska rozgłośnia będzie czwartą stacją Radia Pogoda

Grupa Radiowa Agory kupiła warszawskie Radio Nostalgia i chce je włączyć do swojej sieci Radio Pogoda – dowiedział się „Presserwis”.

Radio Nostalgia nadaje w Warszawie na częstotliwościach 88,4 FM i 99,5 FM. W fali listopad ub.r. – kwiecień br. miało w Warszawie 3,9 proc. udziału w czasie słuchania. Nadawcą Radia Nostalgia jest spółka Fonia. Grupa Radiowa Agory kupiła 100 proc. udziałów tej spółki – transakcję zawarto 2 lipca br. W odpowiedzi na pytania „Presserwisu” Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory, stwierdziła, że informując o transakcji Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Grupa Radiowa Agory jednocześnie wystąpiła z wnioskiem o zmianę nazwy rozgłośni na Radio Pogoda. - Jeśli Krajowa Rada wyrazi taką zgodę, nowo zakupiona stacja dołączy do trzech lokalnych rozgłośni nadających program pod marką Radio Pogoda – informuje Staniszewska. Obecnie sieć tworzą stacje w: Krakowie (dawne radio KRK FM), Poznaniu (poprzednio: Blue FM 103,4 FM) i Opolu (stacja przekształcona ze Złotych Przebojów 104,1 FM). Radio Pogoda gra w formacie oldies, a swój program kieruje do słuchaczy w wieku powyżej 50 lat.
Gdy 12 czerwca br. Grupa Radiowa Agory uruchomiła nową sieć, Tomasz Ramza, dyrektor generalny działu sprzedaży Grupy RMF, komentował w „Presserwisie”, że „Agora próbuje zrobić radio na kanwie sukcesu Radia Nostalgia”, zaznaczając jednak, że Radio Pogoda „jest zdecydowanie węższym muzycznie projektem”, bo „Radio Nostalgia ma playlistę szerszą o lata 70. i 80. i to mogło zdecydować o jego sukcesie na warszawskim rynku”.
Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory, na pytanie o plany dalszego powiększania sieci Radio Pogoda odpowiada: - Będziemy pracować zarówno nad ofertą programową, jak i poszerzaniem zasięgu Radia Pogoda, co w dużej mierze zależy od dostępności nowych częstotliwości radiowych. Jesteśmy też otwarci na inne rozwiązania, w tym akwizycje. Na razie jest jednak za wcześnie, by o tym mówić.

(RUT, 09.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.