Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 07, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzecznik Wikipedii pisze w sprawie biogramu Tomasza Lisa

Po tym jak Tomasz Lis zagroził na swoim blogu, że pozwie Wikipedię, za błędne informacje dotyczące jego rodziców, rzecznik Stowarzyszenia Wikimedia Polska, wyjaśnia, jak działa społeczność wikipedystów.

Tomasz Lis na blogu w serwisie NaTemat.pl napisał, że w jego biogramie w Wikipedii jest "PIS-owska fałszywka" dotycząca jego rodziców. Zagroził, że jeżeli nie zostanie usunięta, to wytoczy Wikipedii proces. Po tej publikacji kwestionowany przez niego fragment biogramu został zmieniony. Do sprawy odniósł się Krzysztof Machocki, rzecznik Stowarzyszenia Wikimedia Polska, który zapewnia, że "nie ma związku przyczynowo-skutkowego między groźbami pozwu sądowego wystosowanymi przez Tomasza Lisa, a usunięciem błędnych informacji z Wikipedii przez wikipedystów", bo "za każde zdanie dodane do Wikipedii odpowiedzialny jest ten użytkownik, który je dodał". Zaznacza, ze Wikipedia jest społecznością, a nie redakcją z redaktorem naczelnym, kolegiami, komitetem redakcyjnym i sztywną strukturą. Dlatego trudno byłoby jej wytoczyć proces.
"To nie Wikipedia dodała bzdury na temat biografii Tomasza Lisa, tylko anonimowy internauta. I to nie Wikipedia je usunęła, a konkretny wikipedysta" - dodaje Machocki.
Zapewnia, że administratorzy projektu nie mają większego wpływu na treść Wikipedii niż dowolny jej czytelnik, a ich rola jest czysto techniczna. "W przypadku zauważenia błędu w Wikipedii najprościej jest… zwyczajnie go poprawić" - radzi Machocki.

(07.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 08, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burda International została większościowym udziałowcem Showroom.pl

(fot. showroom.pl)

Burda International wykupiła 27 proc. udziałów w platformie e-commerce Showroom.pl, dzięki czemu została jego większościowym udziałowcem. Do wydawcy należy obecnie 52 proc. udziałów spółki.

Dotychczas Burda International posiadała 25 proc. udziałów Showroom.pl, które nabyła w październiku 2012 roku, czyli 10 miesięcy od jego założenia. Pozostałe 15 proc. należało do funduszu VC Hardgamma Ventures, a 60 proc. do współzałożycieli serwisu - Michała Judy i Jaśka Stasza. Teraz Burda wykupiła udziały funduszu oraz dokupiła kolejne 12 proc. - Zdecydowaliśmy się na odsprzedanie kolejnych udziałów, gdyż potrzebowaliśmy kapitału na wzmocnienie pozycji na polskim rynku i ekspansję na rynki zagraniczne. Do tej pory Burda International wspierała nas wizerunkowo - serwis promowany był m.in. w tytułach lifestylowych wydawcy. Otrzymywaliśmy także wsparcie ich ekspertów. Liczymy na zwiększenie tej współpracy - mówi Jasiek Stasz, współzałożyciel Showroom.pl.
W serwisie Showroom.pl sprzedawane są ubrania i akcesoria stworzone przez polskich projektantów. W ciągu najbliższych trzech miesięcy ma zadebiutować niemiecka wersja serwisu - Shwrm.de. - Jego główną ofertę będą stanowiły produkty polskich projektantów. Planujemy jednak współpracę także z projektantami niemieckimi - mówi Jasiek Stasz. Do promocji niemieckiej wersji serwisu właściciele wykorzystują pieniądze wygrane w konkursie 7 Ventures Pitch Day. Nagrodę w tym konkursie (kampanię online wartą milion euro) ufundowała niemiecka sieć telewizyjna ProSieben.

(IKO, 08.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.