Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 06, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wikipedia usunęła informacje o rodzicach Tomasza Lisa

Po tym jak Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska” zagroził Wikipedii wytoczeniem procesu, z internetowej encyklopedii zniknęły nieprawdziwe informacje o jego rodzicach.

Tomasz Lis na swoim blogu w serwisie NaTemat.pl napisał: „Oto co przeczytałem w Wikipedii. Tomasz Lis urodził się w Zielonej Górze jako syn Stefana Lisa (ur. 1949), oraz matki Wandy. Ojciec Tomasza Lisa z pochodzenia Białorusin, do 1953 r. legitymujący się jako Stiepan Eduardowcz Lisienko), początkowo służył w wojsku polskim jako podoficer polityczny, w późniejszym okresie był etatowym pracownikiem Komitetu Wojewódzkiego PZPR oraz WUSW. Co z tego jest prawdą? To, że urodziłem się w Zielonej Górze oraz to, że jestem synem Stefana i Wandy. Cała Reszta to PIS-owska fałszywka, od wielu miesięcy metodycznie kolportowana na prawicowych forach ”. Dalej dziennikarz zapowiedział, że będzie interweniował w Wikipedii, a jeśli wpis nie zostanie zmieniony, on wytoczy proces. Kwestionowane przez Tomasza Lisa fragmenty zniknęły z serwisu.

(06.07.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.