Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 12, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krystyna Loska i Ksawery Jasieński głosami Radia Pogoda

Logo Radia Pogoda zaprojektowało SVG studio

W piątek o godz. 14 zaczęło nadawać Radio Pogoda - nowa sieć Grupy Radiowej Agora. Działa ona w trzech miastach: Krakowie, Poznaniu i Opolu. Na antenie emitowane są   piosenki z lat 40., 50. i 60. XX wieku. Do słuchaczy mówią: Krystyna Loska, Ksawery Jasieński, Wojciech Pijanowski, Zygmunt Chajzer, Ryszard Rembiszewski. Program Radia Pogoda kierowany jest do osób w wieku powyżej 50 lat, a jego hasło to „Najpiękniejsze wspomnienia”.

Radio Pogoda dostępne jest w Krakowie na częstotliwości 102,4 FM w Poznaniu - 103,4 FM, a w Opolu - 104,1 FM. Nowa marka zastąpiła w Krakowie radio KRK FM, w Poznaniu - Blue FM, a w Opolu nadaje na jednej z dotychczasowych częstotliwości Radia Złote Przeboje.
"Zdecydowaliśmy się stworzyć nową markę radiową skierowaną do ważnej, choć wciąż niedocenianej grupy odbiorców w wieku 50+, którzy szukają dla siebie ciekawego, rozrywkowego programu w polskim eterze. Radio Pogoda to będzie dla nich świetny wybór, a dla nas - możliwość dotarcia do zupełnie nowego grona słuchaczy i umocnienia pozycji na lokalnych rynkach radiowych" - informuje w komunikacie prasowym Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory.
Playlistę Radia Pogoda tworzą najpopularniejsze utwory z połowy ubiegłego wieku, a w ramówce są audycje rozrywkowe, wspomnieniowe i informacyjne.
Gospodarzami porannej audycji są: Wojciech Pijanowski, Zygmunt Chajzer i Ryszard Rembiszewski. Kolejne audycje to: „Czy pamiętasz te przeboje?” (10.00-15.00), „Koncert Życzeń Radia Pogoda” (15.00-17.00), „Fajfy w Radiu Pogoda”. Na zakończenie dnia Radio Pogoda proponuje program lokalny – „Mój Kraków…”, „Mój Poznań…” lub „Moje Opole w Radiu Pogoda”.
"Radio Pogoda to propozycja łącząca muzykę i ciekawe programy w klimacie i nastroju odpowiednim dla dojrzałych słuchaczy. Chcemy poruszać na antenie problemy ich dotyczące, towarzyszyć im w codziennych sprawach, zachęcać do aktywności i zapewniać rozrywkę. Cały czas pracujemy nad takim kształtem programu, który najpełniej odpowie na potrzeby naszych odbiorców - będziemy wsłuchiwać się w opinie słuchaczy i uwzględniać je w programie radia" - zapowiada Piotr Jaroszewski, pełnomocnik zarządu Grupy Radiowej Agory ds. projektów specjalnych, odpowiedzialny za program Radia Pogoda.
Głosami Radia Pogoda są Krystyna Loska i Ksawery Jasieński. Oprawę muzyczną stacji przygotowało krakowskie studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków. Logo Radia Pogoda zaprojektowało SVG studio.
Serwisy informacyjne, nadawane o pełnych godzinach, przygotowuje zespół newsroomu informacyjnego GRA. Szefem redakcji muzycznej stacji jest Krzysztof Janur, odpowiadający za playlisty rozgłośni muzycznych GRA.
Za sprzedaż reklam w rozgłośniach nadających pod marką Radio Pogoda odpowiada Radiowe Doradztwo Reklamowe.  (PR)

(12.06.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.