Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 08, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Mazurek z zarzutem, że ściągnął temat od blogerki

W poprzednim numerze "W Sieci" znalazł się felieton Roberta Mazurka pod tytułem "Pierwsza Niewolnica RP". Wcześniej o tym samym i pod tym samym tytułem pisała o problemie braku wynagrodzenia dla żony prezydenta blogerka Boska Matka.

- Całą sytuację traktuję raczej humorystycznie, choć zbieżność tytułów, tezy i argumentacji zdumiała nie tylko mnie - mówi Anna Kowalczyk, twórczyni bloga Boska Matka. Już 25 maja (dzień po drugiej turze wyborów prezydenckich) napisała tekst pod tytułem "Pierwsza Niewolnica RP", dotyczący braku wynagrodzenia i zabezpieczenia społecznego Pierwszej Damy. Jako autorka wpisu była cytowana i zapraszana do mediów (pojawiła się m.in. w "Wiadomościach" TVP 1 i "Zapraszamy do Trójki" PR III).
1 czerwca w tygodniku "W Sieci" ukazał się felieton Roberta Mazurka pod tytułem "Pierwsza Niewolnica RP", na ten sam temat. "Rozumiem że nie każdy wie co to cykl wydawniczy i że mój felieton mógł powstać wcześniej niż blog którego - o wybaczcie arogancję - nigdy nie czytałem (...) A mało oryginalny tytuł zawdzięczam znanemu plagiatorowi PAD [Prezydent Andrzej Duda - przyp. redakcji], który podzielił się ze mną treścią swej rozmowy z żoną i opowiedział o jej sytuacji" - tłumaczył się na Twitterze Mazurek.
- Do redaktora Mazurka pisałam. Odpisał, że mojego tekstu nie zna, a blogów nie czytuje. Pozostaje mi wierzyć na słowo - komentuje Kowalczyk.
Robert Mazurek odmówił nam komentarza w tej sprawie.

(JM, 08.06.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.