Dział: PRASA

Dodano: Maj 28, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Lisicki dostanie odszkodowanie za zwolnienie z "Uważam Rze"

Paweł Lisicki (fot. Andrzej Wiktor dla "Press")

Rejonowy Sąd Pracy w Warszawie uznał, że zwolnienie Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego "Uważam Rze", nastąpiło z naruszeniem prawa pracy - podał tygodnik "Do Rzeczy". Wyrok jest nieprawomocny.

Paweł Lisicki został trzy lata temu zwolniony z "Uważam Rze" (wydawcą tygodnika była wówczas Presspublica, należąca już do Gremi Media i Grzegorza Hajdarowicza), bo jakoby ujawnił on "poufne informacje dotyczące działalności spółki” w wywiadzie opublikowanym we "Wprost". Przyznał w nim, że otrzymał od Hajdarowicza propozycję odkupienia praw do „Uważam Rze” oraz określił planowane przychody reklamowe tego pisma. W ustnym uzasadnieniu wyroku sąd uznał, że propozycja odkupienia „Uważam Rze” nie stanowiła oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, a Hajdarowicz wielokrotnie wcześniej sam udzielał mediom podobnych informacji o przychodach reklamowych tytułu. 
Paweł Lisicki ma otrzymać odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia należnego mu za okres wypowiedzenia.
Gremi Business Communication (następca Presspubliki) nie chce komentować wyroku Sądu Pracy.
Zwolnienie w 2012 roku Pawła Lisickiego z „Uważam Rze” spowodowało odejścia autorów z tego tygodnika. Obecnie większość z nich publikuje w "Do Rzeczy" (którego redaktorem naczelnym i współwydawcą jest Lisicki).

(JM, 28.05.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.