Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 22, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wieczory wyborcze w telewizji, radiu i Internecie

Media przygotowują na niedzielę specjalne programy poświęcone drugiej turze wyborów prezydenckich.

W TVP 1 i TVP Info wieczór wyborczy (od godz. 20.55) poprowadzą Beata Tadla, Piotr Kraśko i Michał Adamczyk. TVP będzie współpracować z RMF FM. Reporterzy telewizji i radia pojawią się m.in. w miejscowościach, gdzie w pierwszej turze wygrał Bronisław Komorowski lub Andrzej Duda, ale też tam, gdzie kandydaci zdobyli prawie taką samą liczbę głosów. Wejścia reporterskie będą nadawane w TVP i RMF FM.
W RMF FM wieczór wyborczy rozpocznie się od wydania ”Faktów” o 20, przewidziano też relacje ze sztabów i Państwowej Komisji Wyborczej. Poprowadzi go Tomasz Staniszewski. Serwisy informacyjne od 21 będą wydłużone, pojawią się też dodatkowe wydania o 21.30 i 22.30.
TVN zdecydował się pokazać specjalny program nie tylko w TVN 24 i TVN 24 Biznes i Świat (od 20.45), ale i na głównej antenie (od 20.58 do 22). Poprowadzą go Justyna Pochanke, Monika Olejnik i Bogdan Rymanowski (rozmowy z gośćmi), a także Marcin Żebrowski (wyniki exit poll) i Jarosław Kuźniar (rozmowy z młodzieżówkami partii i media społecznościowe).
Z kolei Polsat News przy wieczorze wyborczym współpracować będzie z Programem I Polskiego Radia. Planowane są wejścia antenowe zarówno ze studia telewizyjnego, jak i radiowego. Radiowa Jedynka pokaże studio wyborcze Polsat News na swojej stronie WWW, a Polsat News - obraz ze studia radiowego.
W Polsat News i Polsat News 2 (od 20.55 do 21.05 także w Polsacie) wieczór od 20.45 poprowadzą Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała razem z Michałem Stelą (zaprezentuje wyniki exit poll) i Klaudiuszem Slezakiem (media społecznościowe). Wybory komentować będą politycy, eksperci i dziennikarze. Relacje ze sztabów i PKW przedstawią reporterzy Polsat News.
W radiowej Jedynce gospodarzem specjalnego programu od 21 do 23 ma być Mariusz Syta. Przewidziano rozmowy z ekspertami i politykami oraz relacje ze sztabów.
W Programie III (od 21.05 do 22) wyniki wraz z zaproszonymi gośćmi skomentuje Beata Michniewicz.
W Radiu Zet wieczór wyborczy nadawany będzie między 20.58 a 22. Poprowadzą go Paula Michalik i Roman Osica. Audycja transmitowana będzie również na stronie internetowej oraz za pośrednictwem aplikacji Periscope i Meerkat. Zetka zaplanowała dwa dodatkowe wydania wiadomości o 21.30 i 22.30.
Gospodarzem wieczoru wyborczego w Radiu Tok FM (od 21 do 23) będzie Przemysław Iwańczyk. W poniedziałek między 6.30 a 12.40 radio nada specjalny program Dominiki Wielowieyskiej i Macieja Głogowskiego. W obu audycjach zaplanowano rozmowy z gośćmi, komentarze i relacje reporterów.
W sieci Radio Plus wyborczy program z relacjami ze sztabów i komentarzami ekspertów rozpocznie się o 20.50. Audycję poprowadzą Weronika Zaguła i Tomasz Waloszczyk.
Portal Wirtualna Polska planuje specjalny, dostępny z poziomu strony głównej program na żywo Michała Kobosko. W studiu pojawią się politycy, publicyści i politolodzy, a portal planuje łączenia z reporterami w sztabach.
Na stronie głównej Gazeta.pl zobaczyć będzie można transmisję wideo z wieczoru i poranka wyborczego Radia Tok FM. W poniedziałek poranek wyborczy szykuje także Onet.pl. Program rozpocznie się o 8.30 i potrwa nieco ponad godzinę. Poprowadzą go Marzena Suchan i Bartosz Paturej, a wyniki wyborów skomentują dziennikarze ”Faktu” i ”Newsweeka” oraz politycy i eksperci. Prowadzący połączą się także z redakcją ”Die Welt”.

(KOZ, 22.05.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 23, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN zawiesił producenta „Uwagi!” po ujawnieniu jego współpracy z komornikami

.

TVN zawiesił Krzysztofa Miączyńskiego, jednego z dwojga szefów programów reporterskich „Uwaga!” i „Superwizjer” . Stacja nie ujawnia, co jest powodem tej decyzji, ale stało się to po tym, jak majowy "Press" ujawnił powiązania biznesowe Miączyńskiego z komornikami.

TVN zawiesił Miączyńskiego w wykonywaniu obowiązków producenta programów "Uwaga!" i "Superwizjer". Krzysztof Miączyński jest drugą osobą w hierarchii redakcyjnej "Uwagi!" i "Superwizjera", jego przełożoną jest Monika Szymborska. Władze telewizji nie zdradzają jednak szczegółów. - Krzysztof Miączyński został zawieszony do końca sezonu, sprawdzamy prawną sytuację sprawy – stwierdza tylko Emilia Ordon, rzeczniczka prasowa TVN. Sezon programu "Uwaga!" trwa do wakacyjnej przerwy.
O sprawie nie chce też się wypowiadać sam Krzysztof Miączyński: - Nie udzielam żadnych informacji - stwierdził tylko.
W majowym numerze "Press" Mariusz Kowalczyk opisał, jak firma Krzysztof Miączyński Master Productions pomagała w zlecaniu publikowania w prasie i Internecie ogłoszeń dotyczących licytacji mieszkań. Na licytacjach mieszkania można kupić po cenie znacznie niższej od cen rynkowych. Np. 8 kwietnia br. w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa miała się odbyć licytacja mieszkania, którego wartość oszacowano na 230 tys. zł. Cena wywoławcza ustalona na licytację to 172,5 tys. zł. Ogłoszenie o tej licytacji ukazało się m.in. w "Gazecie Wyborczej" i serwisie Komunikaty.pl. Mieszkanie na licytację wystawiał komornik sądowy Michał Kacperski. Jako ogłaszający i osoba od kontaktów widniała przy tym ogłoszeniu nazwa firmy: Krzysztof Miączyński Master Productions.
Miączyński tłumaczył, że tylko pomaga negocjować niższe stawki za publikowanie takich ogłoszeń w mediach. Zapewniał, że zarobił na tym na czysto tylko 400 zł, mimo że jego ogłoszeń pojawiało się sporo.
Z danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika jednak, że Miączyński był też we władzach innych spółek założonych z komornikami - np. wpisany był jako prezes spółki Rejent. Jako jego wspólnicy w tej spółce figurowali komornik Krzysztof Łuczyszyn i asesor komorniczy Dawid Paleczny. Krzysztof Miączyński zapewniał, że spółka zajmowała się wydaniem książki branżowej dla komorników i publikowaniem tekstów fachowych w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Z dokumentów KRS wynikało, że Krzysztof Miączyński był też prezesem w spółkach Bravos i Richmond - w ich władzach też byli komornicy. Pod tym samym adresem, pod którym zarejestrowano obie spółki działa firma Biuro Asysta. Na stronie internetowej tak się ona przedstawia: "Nasz zespół składa się z osób od wielu lat ściśle związanych z branżą egzekucyjną (...). W ramach pakietu usług oferujemy zarówno pomoc przy czynnościach wykonywanych przez komornika, takich jak obsługa ślusarska, transport, holowanie, parking, wyceny nieruchomości i ruchomości (...)".
Miączyński zaprzeczał, że brał też udział w prowadzeniu szkoleń dla Krajowej Rady Komorniczej. Jednak były rzecznik KRK Robert Damski zapamiętał, że Miączyński prowadził tam szkolenia.
Krzysztof Miączyński nie dostrzegał konfliktu interesu w tym, że jednocześnie jest jednym z szefów programów interwencyjnych, które emitują materiały o komornikach, a z drugiej - współpracuje z nimi. Protestował przed nazywaniem jego związków z komornikami współpracą: „Moja działalność gospodarcza świadczyła usługi między innymi dla komorników” - tłumaczył.  

(MAK, 23.05.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.