Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 13, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

MUX 8 najwcześniej w połowie 2016 roku

Ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej ruszy najwcześniej w połowie 2016 roku. Po konkursie prowadzonym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej odbędzie się jeszcze drugi, który ogłosi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

W prowadzonym obecnie przez UKE konkursie na operatora MUX 8 zgłosiły się, jak informowaliśmy: firma Emitel, Telewizja Polska, Time (Grupa ZPR) oraz Polsat i TVN działający wspólnie jako Polski Operator Telewizyjny. - Procedura konkursowa na rezerwację częstotliwości na MUX 8 powinna zakończyć się do końca lipca 2015 roku – informuje Dawid Piekarz, rzecznik prasowy UKE. Około trzech miesięcy może bowiem zająć urzędowi ocena ofert konkursowych. - Wydanie decyzji rezerwacyjnej, którą trzeba będzie jeszcze uzgodnić z przewodniczącym Krajowej Rady, to kolejne dwa lub trzy miesiące – wylicza rzecznik UKE.
Od dnia doręczenia decyzji rezerwacyjnej operator MUX 8 będzie miał 10 miesięcy na rozpoczęcie emisji. Kanały wybierze mu KRRiT w osobnym konkursie. - Ogłosimy go dopiero wtedy, gdy będzie rezerwacja częstotliwości, ponieważ w części technicznej koncesji jest mowa o sposobie rozpowszechniania programu – mówi Witold Graboś, wiceprzewodniczący Krajowej Rady. - Teoretycznie można by to przeprowadzić szybciej, tak by oba procesy się nakładały. Tylko że wtedy ktoś mógłby podważyć decyzję KRRiT, powołując się na nieprecyzyjne warunki konkursu – wyjaśnia. Dlatego nadawcy chcący umieścić swoje stacje na MUX 8 będą musieli poczekać. - Udzielimy koncesji w najkrótszym możliwym terminie – zapewnia Graboś. KRRiT na przeprowadzenie konkursu potrzebuje co najmniej trzech miesięcy, z czego 40 dni to okres oczekiwania na zgłoszenia chętnych.
- Realny termin na rozpoczęcie emisji na MUX 8 to połowa 2016 roku – podsumowuje Dawid Piekarz.

(RUT, 13.05.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.