Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 27, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Iwona Schymalla jest wśród 35 kandydatów do zarządu TVP

Iwona Schymalla (fot. Karol Piechocki/Press)

O trzy miejsca w zarządzie Telewizji Polskiej ubiega się 35 osób. Wśród kandydatów jest Iwona Schymalla, była dyrektor TVP 1.

Rada nadzorcza TVP zakończyła przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do zarządu TVP na najbliższą kadencję. – Koperty z kandydaturami otworzymy na posiedzeniu w poniedziałek – powiedział nam w piątek przewodniczący rady nadzorczej Stanisław Jekiełek. Kandydaci, w których zgłoszeniach będą niedociągnięcia formalne, np. brak wszystkich wymaganych dokumentów, dostaną trzy dni na ich uzupełnienie. Do drugiego etapu, którym będzie ocena merytoryczna, przejdą tylko wnioski kompletne pod względem formalnym. Do finału rada nadzorcza zaprosi kilkanaście osób. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 25-27 maja.
Jak dowiedział się "Presserwis", wśród kandydatów do zarządu telewizji jest Iwona Schymalla, była dyrektor TVP 1. – Złożyłam dokumenty. Ubiegam się o stanowisko prezesa – potwierdza Iwona Schymalla. W TVP pracowała ona w latach 1993-2011. Od 1994 roku była prowadzącą i współautorką porannego pasma TVP 1 "Kawa czy herbata". Prowadziła również (z Markiem Zającem) program religijny "Między ziemią a niebem", była gospodynią poradnikowego magazynu medycznego "Ciało to niemało" i autorką programu "Od A do Zdrowia". Przeprowadzała telewizyjne relacje z wizyt papieskich. Dyrektorem Jedynki była dwa razy: od lipca do października 2009 roku i od października 2010 roku do 18 listopada 2011 roku, kiedy prezes telewizji Juliusz Braun odwołał ją ze stanowiska. Rozstanie Schymalli z TVP poprzedził głośny konflikt jej zastępcy Andrzeja Godlewskiego (jest zastępcą dyrektora do dziś) z redakcją "Wiadomości". W lipcu 2011 roku dziennikarze redakcji programu informacyjnego TVP 1 (kierowanej wtedy przez Małgorzatę Wyszyńską) oskarżali świeżo wówczas mianowanego wicedyrektora Jedynki, że próbuje sterować programem. Ten bronił się, że odpowiada za "Wiadomości", więc chce mieć na nie wpływ, i że tylko proponował tematy. Iwona Schymalla złożyła wtedy rezygnację, lecz wycofała ją, gdy konflikt załagodzono. Po odejściu z TVP Schymalla złożyła oświadczenie, w którym stwierdziła, że telewizja publiczna od lat przeżywa najazdy "politruków".
Obecnie Iwona Schymalla jest redaktor naczelną serwisu o zdrowiu Medexpress.pl, prowadzi też audycję "Debata medyczna" w Programie I Polskiego Radia.
Jak informowaliśmy, swój start w konkursie potwierdził też obecny prezes TVP Juliusz Braun.
Zobacz pełną listę kandydatów do nowego zarządu telewizji.

(RUT, 27.04.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.