Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 22, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"ABC" z Leszna oburzone, że Fratria nazwała swój tygodnik tak samo

Okładka "ABC" wydawanego w Lesznie

Wydawca regionalnego pisma "ABC" z Leszna zarzuca Grupie Medialnej Fratria, że używa takiego samego tytułu dla swojego nowego tygodnika.

Rozwinięciem nazwy tygodnika Fratrii jest "Aktualny, Bezkompromisowy, Ciekawy", gazety z Leszna zaś - "Atrakcyjnie, Błyskotliwie, Ciekawie". "ABC" (Leszczyńska Oficyna Wydawnicza) zamierza nakłonić Grupę Medialną Fratria do zmiany tytułu. - Jesteśmy mocno zdziwieni pojawieniem się na rynku pisma pod tym samym tytułem. To dla nas niezrozumiałe. Z pomocą prawnika przygotujemy pismo do Fratrii z żądaniem odstąpienia od tego tytułu - mówi Antoni Nieczyński, redaktor naczelny gazety "ABC".
Tytuł z Leszna jest zarejestrowany w poznańskim sądzie. Nazwa debiutującego dziś magazynu Fratrii została zarejestrowana w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Tomasz Przybek, prezes zarządu Fratrii, podkreśla, że na rynku jest więcej tytułów ze skrótem ABC. - Dopilnowaliśmy wszystkich procedur. Gdyby LOW miała wyłączność na ten tytuł, sąd by go nie zarejestrował. Poza tym jesteśmy magazynem o zasięgu ogólnopolskim - mówi Tomasz Przybek.
Argument nie przekonuje Antoniego Nieczyńskiego. - Czujemy się zagrożeni. Promujemy ten tytuł od 25 lat. Czytelnik poprosi w kiosku o "ABC" i nie wiadomo, które pismo dostanie - uważa naczelny.
W Lesznie pismo wydawane jest od 1990 roku. Ukazuje się dwa razy w tygodniu: we wtorki (w cenie 3 zł) i piątki (2,70 zł) na terenie miasta Leszna oraz powiatów leszczyńskiego, gostyńskiego, kościańskiego, rawickiego, wschowskiego i górowskiego. Tygodnik Fratrii będzie ukazywać się co środę (3,50 zł).

(IKO, 22.04.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.