Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 17, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Będzie dziesiąta edycja serialu „Ranczo”

Artur Barciś i Cezary Żak grają główne role w "Ranczu" (fot. TVP)

Program 1 Telewizji Polskiej planuje dziesiątą edycję serialu „Ranczo” - nieoficjalnie dowiedział się „Presserwis”. Zdjęcia mają zacząć się latem, więc kolejna edycja powinna być gotowa na wiosnę 2016.

Obecnie Jedynka emituje odcinki dziewiątej edycji serialu. Po pierwszych trzech „Ranczo” miało średnio 6,85 mln widzów (o 1,57 mln więcej niż w poprzednim sezonie wiosną ub.r.) i dawało stacji 38,30 proc. udziału w rynku (29,24 proc. w grupie komercyjnej 16-49, dane Nielsen Audience Measurement).
Z naszych informacji wynika, że zdjęcia do dziesiątej edycji „Rancza” zaczną się latem. „Ranczo” jest emitowane w wiosennych ramówkach TVP 1 od 2006 roku.

(RUT, 17.04.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 17, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca TVP Info Sławomir Matczak został zwolniony dyscyplinarnie

Sławomir Matczak nie zgadza się ze zwolnieniem go z pracy i będzie się sądził z pracowadcą

Wydawca TVP Info Sławomir Matczak został wczoraj zwolniony dyscyplinarnie z firmy LeasingTeam. Dyscyplinarkę dostał za odmowę udziału w procesie oceny pracowników. - Jestem dziennikarzem z wieloletnim stażem, a miałem być oceniany ze sprzedaży tekturowych figurek. To wstyd! - mówi Matczak.

Dziennikarz pracował w tej firmie od lipca ub.r., gdy razem z 410 innymi osobami został tam przeniesiony z Telewizji Polskiej w ramach outsourcingu. Dyscyplinarkę (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia na podstawie art. 52 par. 1 pkt 1 Kodeksu pracy) dostał za odmowę udziału w procesie oceny pracowników przeprowadzanym w marcu i na początku kwietnia. Ocena była trzyetapowa i oprócz zadań oceniających umiejętności zawodowe (np. przygotowanie scenariusza materiału do „Wiadomości”) obejmowała m.in. sesję z testami psychologicznymi, a w niej scenkę „Rozmowa z klientem” oraz symulację „Fabryka figur”, w czasie której należało wykonać i sprzedać kartonowe figury geometryczne. - Jestem dziennikarzem z wieloletnim stażem, a miałem być oceniany ze sprzedaży tekturowych figurek. To wstyd! – mówi "Presserwisowi" Sławomir Matczak. W TVP pracował od początku lat 90. (etat dostał w 1996 roku). Przez wiele lat był dziennikarzem „Panoramy” TVP 2, potem pracował w TVP Info, gdzie m.in. tworzył redakcję programów ekonomicznych. W 2008 roku dostał wypowiedzenie, bo nie poinformował kierownictwa TVP o prowadzonej własnej działalności szkoleniowej i wykorzystywał do celów prywatnych służbowe narzędzia pracy. W 2009 roku wypowiedzenie mu cofnięto i wrócił do telewizji. W 2011 roku dostał naganę za to, że prowadził warsztaty medialne bez pisemnego poinformowania o tym pracodawcy. Ostatnio był w TVP Info wydawcą programów „Puls Polski” i „Twoja sprawa”. Jak informowaliśmy wczoraj, znalazł się też na przygotowanej przez LeasingTeam liście zwolnień grupowych. - Idę do sądu – Sławomir Matczak zapowiada zaskarżenie zwolnienia go z pracy.
- Całkowite zignorowanie procesu oceny jest jednoznaczne z odmową wykonania polecenia służbowego, co wszędzie skutkuje konsekwencjami wynikającymi z kodeksu pracy – stwierdza Andżelika Majewska z zarządu LeasingTeam. - Jeśli któryś z pracowników nie czuje się zobowiązany do wykonywania poleceń służbowych swojego pracodawcy, rzutuje to na dyscyplinę pracy całego zespołu i zakłóca funkcjonowanie firmy – dodaje.
Oprócz Matczaka dyscyplinarkę za bojkot wszystkich etapów procedury oceny dostała także jedna z osób pracujących w portalu TVP.info.
Piotr Górecki i inni reporterzy TVP na liście do zwolnienienia.

(RUT, 17.04.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.