Dział: PRASA

Dodano: Marzec 19, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kontrolerzy z GIODO w redakcji "Tygodnika Podhalańskiego"

Dwóch przedstawicieli Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych prowadzi kontrolę w redakcji "Tygodnika Podhalańskiego" (Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze). Powodem są obraźliwe wpisy internautów pod jednym z artykułów. Kontrola zakończy się w piątek.

- Pod jednym z naszych artykułów dotyczącym organizacji parkowania w okolicy Morskiego Oka niedaleko Palenicy Tatrzańskiej pojawiły się krytyczne wpisy sygnowane przez "Kulawego Mariana" i "Czarną Inez". Nie było tam epitetów, ale internauci mocno skrytykowali dyrektorów Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy najpierw wystąpili do prokuratury, a po odrzuceniu wniosku do GIODO - z wnioskiem o ujawnienie danych osobowych tych internautów. Podejrzewają, że wpisy zostały dokonane przez ich pracowników - opowiada Jerzy Jurecki, wydawca "TP".

Naczelny tygodnika oraz szef jego portalu internetowego zostali przesłuchani przez kontrolerów. - Zapytano nas, czy prowadzimy bazę danych internautów wpisujących komentarze pod naszymi artykułami. Zaprzeczyliśmy, odmawiając jednocześnie wglądu do redakcyjnych komputerów, bo to stanowiłoby złamanie tajemnicy dziennikarskiej. Zapewniliśmy też, że wpisy zawierające niecenzuralne treści natychmiast usuwamy - mówi Jurecki.

Jak ujawnia, na wieść o kontroli GIODO do redakcji natychmiast zgłosiło się kilka firm, które zaproponowały przeprowadzenie audytu za kwotę 8,8 tys. zł i w ten sposób uchronienie "TP" przed skutkami. - Postraszono nas, że jeżeli kontrola coś wykaże, grozi nam kara nawet do 100 tys. euro. Kontrolerzy jednak temu zaprzeczyli - mówi naczelny. - Zresztą nie mamy sobie nic do zarzucenia - dodaje.

(MAC, 19.03.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.