Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 05, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orbán przegrał z RTL - Węgry zniosą podatek reklamowy

Przedstawiciele węgierskiego rządu potwierdzili w środę, że przepisy dotyczące tzw. podatku reklamowego zostaną wkrótce zmienione.

"Będziemy wnosić o obniżenie stawki podatku oraz wprowadzenie jednolitej zamiast dotychczasowych progresywnych stawki podatkowej" - powiedział wczoraj w wywiadzie prasowym János Lázár, szef kancelarii węgierskiego premiera, uznawany za najbliższego współpracownika Wiktora Orbána. Decyzja jest wynikiem nacisków Komisji Europejskiej, do której poskarżyła się grupa RTL (Bertelsmann). Należąca do niej węgierska stacja RTL Klub jako jedyna spółka medialna na Węgrzech musiała, zgodnie z wprowadzonymi w ub.r. regulacjami, płacić 50-procentowy podatek, gdyż jej wpływy z reklam przekraczają 20 mld forintów (65 mln euro) rocznie.
Po wprowadzeniu przepisów stacja stała się jednym z głównych krytyków rządu Orbána, ujawniając m.in. szereg afer korupcyjnych z udziałem osób powiązanych z premierem. W efekcie wzrosła jej oglądalność.

(LL, 05.02.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.