Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 18, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Bonek odchodzi z Money.pl i przejmuje Interaktywnie.com

Tomasz Bonek odchodzi z Money.pl, ale pozostaje prezesem Interaktywnie.com (fot. materiały prasowe)

Grupa Wirtualna Polska łączy redakcję ekonomiczną z redakcją serwisu Money.pl, którego właścicielem została w ub.r. Z Wirtualną Polską rozstaje się Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl.

Połączone redakcje będą pracowały pod nazwą Money.pl. Redaktorem naczelnym serwisów ekonomicznych został Tomasz Grynkiewicz, kierujący wcześniej serwisem BizTok.pl (Grupa Wirtualna Polska). Dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego Money.pl - Bartłomiej Dwornik - będzie zarządzać redakcją we Wrocławiu, gdzie znajdowała się siedziba Money.pl. - Docelowo w połączonych redakcjach ekonomicznych pracować ma około 30 dziennikarzy - mówi Katarzyna Halicka, rzecznik Grupy Wirtualna Polska.
Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl, odchodząc z Grupy Wirtualna Polska, przejmuje od niej 100 proc. udziałów spółki Interaktywnie.com, której był prezesem i redaktorem naczelnym. - Postanowiłem realizować własne przedsięwzięcia biznesowe, w tym zarządzanie Interaktywnie.com - mówi Tomasz Bonek.
Grupa Wirtualna Polska kupiła Grupę Money pod koniec ub.r. od Holtzbrinck Digital i Sagittarii IP. Ostatnia z wymienionych spółek należała do Arkadiusza Osiaka, założyciela Money.pl.

(IKO, 18.01.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 19, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ataki hakerów na "New York Times" i agencję United Press

Profile na Twitterze należące do dziennika "New York Times" i agencji prasowej United Press International padły ofiarą hakerskich ataków. Kilka dni wcześniej hakerzy włamali się na internetowe strony centralnego dowództwa wojsk USA.

Hakerzy włamali się na konto "NYT" na Twitterze. Atak nie trwał długo. Obecnie sprawdzany jest jego zakres, komunikaty zamieszczone w tym czasie na profilu gazety zostały już usunięte - poinformował dziennik.
Nieznani sprawcy przypuścili cyberatak również na United Press International. W ciągu 10 minut na Twitterze agencji ukazało się m.in. sześć nieprawdziwych nagłówków. Jeden z nich informował, że amerykański lotniskowiec USS George Washington został zaatakowany. Z innego wynikało, że papież Franciszek obwieścił początek trzeciej wojny światowej.
Amerykańskie media w ostatnich miesiącach wielokrotnie stawały się celem hakerskich ataków. Do części z nich przyznała się Syryjska Armia Elektroniczna, grupa powiązana z dyktatorskim rządem Syrii.

(PAP, 19.01.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.