Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał przyrodniczy Animal Planet zmieni nazwę na Discovery Life

W pierwszym kwartale 2015 roku należący do Discovery Networks kanał przyrodniczy Animal Planet zmieni nazwę na Discovery Life.

Jednocześnie poszerzona zostanie oferta programowa stacji, ale na razie szczegóły nie są znane. Marka Animal Planet nie zniknie z polskiego rynku. Nadal nadawać będzie Animal Planet HD (ma inną ramówkę niż Animal Planet).
Animal Planet w 1996 roku uruchomiły firmy Discovery Communication (właściciel Discovery Networks) i BBC Worldwide, która w 2010 roku odsprzedała Discovery swoje udziały. W Polsce kanał zadebiutował rok później i był jedną z pierwszych telewizji tematycznych zagranicznego nadawcy.
Animal Planet w listopadzie br. uzyskał 0,39 proc. udziału w rynku (dane: Nielsen Audience Measurement).
Zmiana Animal Planet w Discovery Life jest kolejnym planowanym na 2015 rok rebrandingiem stacji tematycznych w Polsce. Skierowany do kobiet Fox Life (Fox International Channels Poland) zmieni się 16 stycznia w Fox Comedy. Z kolei z początkiem lutego BBC Entertainment przekształci się w BBC Brit, a BBC Knowledge - w BBC Earth (oba BBC Worldwide), a 19 marca Paramount Channel zajmie miejsce Viacom Blink! (Viacom International Media Networks).

(KOZ, 22.12.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.