Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zmienia satelitę i rusza z kampanią informacyjną

Telewizja Polska rozpoczęła kampanię informacyjną o zmianach od 1 stycznia 2015 roku w nadawaniu satelitarnym programów TVP Polonia, TVP Info, TVP Historia i TVP Kultura.

Zmiany w nadawaniu satelitarnym TVP Polonia, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia są związane z rozstrzygniętym w listopadzie br. postępowaniem przetargowym. Od 1 stycznia 2015 roku nowy operator, firma Eutelsat, zapewni kanałom TVP emisję sygnału za pośrednictwem satelity HotBird.
Jak informuje TVP, osoby, które odbierają TVP Polonia i TVP INFO z satelity Astra, powinny ustawić antenę na satelitę HotBird. Aby ułatwić przejście na nową częstotliwość od poniedziałku nadawany jest testowo program TVP Polonia z satelity HotBird 13°E (sygnał niekodowany - free-to-air). Niekodowany sygnał TVP Info jest dostępny na satelicie Astra do 31 grudnia 2014 roku, a od 1 stycznia 2015 roku będzie dostępny na HotBird 13°E.
Osoby niekorzystające z usług platform cyfrowych, sieci kablowych i naziemnej telewizji cyfrowej powinny przestroić anteny satelitarne zgodnie z nowymi parametrami technicznymi.
Na terenie Polski TVP Info i TVP Polonia oraz programy TVP Historia i TVP Kultura będą bez zmian dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej, u operatorów kablowych oraz na platformach satelitarnych. Dodatkowo TVP Info, dzięki aplikacji TVP Stream, można oglądać na urządzeniach mobilnych.
Informacje o zmianach w nadawaniu satelitarnym pojawiać się będą na paskach informacyjnych w TVP Info i TVP Polonia oraz w działaniach redakcyjnych obu anten. Ponadto, uruchomiono specjalną stronę internetową poświęconą zmianom: Jaknasodbierac.tvp.pl

(22.12.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.