Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 19, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezenter jednym garniturem udowodnił problem seksizmu w mediach (wideo)

Australijski prezenter telewizyjny przez rok występował na wizji w tym samym garniturze, by udowodnić, że nikt nie zwraca uwagi na jego ubranie, a koleżanki są oceniane za kreacje, w jakich się pojawiają.

Karl Stefanovic, gospodarz porannego programu “Today” nadawanego przez kanał Chanel Nine, przyznał w wywiadzie prasowym, że był “zirytowany i sfrustrowany” z powodu licznych przypadków krytyki garderoby jego koleżanek współprowadzących audycję. Ujawnił, że przez cały okres trwania eksperymentu polegającego na występowaniu w tym samym granatowym garniturze, nikt tego nie zauważył. W tym czasie było wiele negatywnych komentarzy dotyczących kreacji noszonych przez występujące wraz z nim prezenterki. “Jestem oceniany na postawie jakości wywiadów, które przeprowadzam, mojego poczucia humoru, sposobu, w jaki wykonuję swoją pracę [...]. Kobiety są często postrzegane przez pryzmat tego, co mają na sobie lub jak wygląda ich fryzura” - powiedział Stefanovic.

(LL, 19.11.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.