Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 17, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PiS nie wpuściło dziennikarza TVN na wieczór wyborczy

Prawo i Sprawiedliwość nie udzieliło akredytacji dziennikarzowi stacji TVN Jakubowi Sobieniowskiemu na wieczór wyborczy partii. Fotoreporter dziennika „Polska” (Polskapresse) Bartek Syta, któremu także stwarzano problemy, ostatecznie otrzymał akredytację.

O tym, że PiS nie wpuścił wysłannika stacji, poinformowano w "Faktach" TVN. Zdarzenia na Twitterze od razu komentowali dziennikarze. „Nie będzie kąśliwego materiału Sobieniowskiego. Będzie bardzo kąśliwy materiał o tym, że Sobieniowski został męczennikiem” pisał Łukasz Warzecha. Zastanawiał się też: „Przepraszam, a Polska The Times to za co oberwała od PiS?”.

- Inni dziennikarze TVN dostali akredytacje, a panu Sobieniowskiemu daliśmy możliwość wzięcia udziału w wieczorze wyborczym Platformy Obywatelskiej. Nie udzieliliśmy akredytacji, bo niechęć pana redaktora Jakuba Sobieniowskiego do Prawa i Sprawiedliwości jest powszechnie znana i nie ma potrzeby, by brał udział w naszym wieczorze wyborczym – mówi „Presserwisowi” rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek. Po tych słowach uciął rozmowę.

Problemy z wejściem na wieczór PiS miał też fotoreporter "Polski". - Pierwotnie nie wpuszczono naszego fotoreportera Bartka Syty, ale później wznowiono jego akredytację – mówi anonimowo dziennikarz „Polska Metropolia Warszawska”. Redakcja dziennika nie chce komentować sprawy.

(MAL, 17.11.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.