Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 27, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Najpopularniejsze seriale scripted docu emitują TVN i TVP 2

Jesienią najwięcej widzów wśród seriali scripted docu przyciąga "Szpital" w TVN.

Z przygotowanych dla "Presserwisu" danych Nielsen Audience Measurement za okres 1 września - 23 października br. wynika, że "Szpital" zgromadził 3,09 mln widzów (odcinek z 23 września). Drugie miejsce zajęła produkcja TVP 2 "Na sygnale" – 2,46 mln widzów (odcinek z 15 października). Dalej uplasowały się: "Zdrady" (2,13 mln widzów), "Malanowski & Partnerzy" (2,03 mln) i "Ukryta prawda" (1,95 mln).
"Szpital" jest najlepszy także pod względem udziału w rynku w swoim paśmie (23,9 proc.). Jak wskazuje poniższa tabela, drugie miejsce zajmuje docu crime "Malanowski & Partnerzy" (21,1 proc.).
"Na sygnale" i "Zdrady" to seriale emitowane raz w tygodniu (odpowiednio: w środy o 21.45 i czwartki o 20.05). Pozostałe są nadawane od poniedziałku do piątku: "Szpital" o 18, "Malanowski & Partnerzy" o 16.30, a "Ukryta prawda" o 17.

(RUT, 27.10.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 27, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwolennicy TV Trwam nie odpuszczą Krajowej Radzie

Co najmniej kilkadziesiąt osób pikietowało w poniedziałek 27 października 2014 przed siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Manifestanci protestowali przeciwko emisji w Telewizji Polskiej spotów kampanii społecznej "Najbliżsi obcy" (Kampania Przeciwko Homofobii) i przeciwko karze nałożonej przez KRRiT na Telewizję Trwam.

Jak podała Gazeta.pl, protestujący mieli biało-czerwone flagi i banery z napisami: "WyTRWAMy i wygramy", "Gender to śmierć - zabija: tożsamość, duszę i ciało", "Homo związki do leczenia, a nie do prawa stanowienia".
Organizatorem manifestacji była Prawica RP, której trzyosobowa delegacja (Marek Jurek, Krzysztof Kawęcki i Piotr Strzembosz) spotkała się z przewodniczącym KRRiT Janem Dworakiem. Jak informuje rzecznik prasowy KRRiT Katarzyna Twardowska, przewodniczący Krajowej Rady stwierdził, że w sprawie emisji spotów Kampanii Przeciwko Homofobii jakiekolwiek kroki "KRRiT może podjąć po wyemitowaniu spotu przez nadawcę" (kampania jest zaplanowana na listopad) i że "Krajowa Rada nie będzie pełniła roli cenzora".
Natomiast w kwestii kary kary nałożonej na Fundację Lux Veritatis za naruszenie przez TV Trwam ustawy o radiofonii i telewizji przy relacjonowaniu Marszu Niepodległości Dworak podkreślił, że KRRiT wymierzyła ją za "wyrażanie przez osoby występujące w audycji pochwał dla aktu przemocy, jakim było zniszczenie instalacji artystycznej" (tęczy). Fundacja odwołała się zresztą od tej decyzji do sądu.
Z kolei Krzysztof Kawęcki, wiceprzewodniczący Prawicy RP, powiedział po tym spotkaniu Radiu Maryja, że KRRiT "zachowuje stanowisko stronnicze, popiera jedną opcję, która jest niechętna wartościom chrześcijańskim" i że "protesty będą trwały aż do skutku, dopóki TV Trwam i Radio Maryja będą dyskryminowane, dopóki telewizja publiczna będzie bezkarnie łamała prawo".
Telewizja publiczna już w ubiegłym tygodniu informowała, że spoty, które tak oburzyły środowiska prawicowe, zostaną wyemitowane zgodnie z ustawą rtv. "Kampania Przeciwko Homofobii potraktowana została identycznie jak inne organizacje pożytku publicznego. Bezpłatne emitowanie kampanii organizacji pożytku publicznego jest jednym z przykładów misji publicznej Telewizji Polskiej" – napisano w oświadczeniu TVP.

(RUT, 27.10.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.