Dział: IMPREZY

Dodano: Październik 08, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolekcja "Architektury-murator" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

2 października 2014 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbył się wernisaż wystawy polskiej architektury współczesnej, zorganizowanej przez miesięcznik "Architektura-murator” z okazji 20-lecia magazynu.

Wystawa pt. „Kolekcja” pokazuje, jak znaczące miejsce w polskiej transformacji po 1989 roku zajmuje architektura. Składa się z 25 makiet obiektów architektonicznych zrealizowanych w Polsce po 1989 roku. W mikroskali zobaczyć można m.in. Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Nowe Muzeum Śląskie, Muzeum Kantora w Krakowie, Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką w Katowicach czy stadion PGE Arena w Gdańsku. Na wystawie prezentowane są realizacje zaprojektowane przez m.in. Stefana Kuryłowicza, Roberta Koniecznego, Helmuta Jahna czy Fernando Menisa.

Wśród gości wernisażu byli: minister kultury Małgorzata Omilanowska, reżyser Andrzej Wajda wraz z żoną Krystyną Zachwatowicz, dyrektor Teatru Wielkiego i Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski, ambasador Hiszpanii Agustin Nunez Martinez, przedstawiciele branży architektonicznej, środowisk artystycznych i biznesu.
Wystawę można oglądać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie do 14 grudnia 2014 roku. Potem będzie ona wędrować po Polsce i świecie.

(08.10.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: IMPREZY

Dodano: Październik 17, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wystawa Grand Press Photo 2014 w Krakowie

Do 27 października 2014 w Galerii Kazimierz w Krakowie prezentowana będzie wystawa najlepszych zdjęć prasowych.

Są na niej 172 najlepsze fotografie prasowe minionego roku. Oprócz prac polskich fotografów na wystawie można zobaczyć zdjęcia Paula Hansena - zwycięzcy World Press Photo 2013, który w tym roku przewodniczył jury Grand Press Photo, oraz dziesięć zwycięskich fotografii z dziesięciu kolejnych edycji konkursu.

Partnerem wystawy miejskiej jest Galeria Kazimierz. Patroni medialni to: "Gazeta Krakowska", naszemiasto.pl i Radio Kraków.

Sponsor główny Grand Press Photo 2014 to PZU. Mecenasem jest Nikon Polska. Sponsorem konkursu i wystawy jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Partnerzy: Polskie LNG, ThyssenKrupp Energostal, Drukarnia Andrus. Patroni medialni: TVP Kultura, Tok FM, Onet.pl, Fotopolis.pl.

(17.10.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.