Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 29, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Igor Janke zajmie miejsce Eryka Mistewicza w „Tygodniku do Rzeczy”

Igor Janke (fot. Polsat)

Eryk Mistewicz rozstał się z redakcją „Tygodnika do Rzeczy” (Orle Pióro). Jego miejsce zajmie Igor Janke, który rok temu ogłosił, że odchodzi z dziennikarstwa.

Mistewicz poinformował w piątek na Twitterze, że w zeszły poniedziałek zakończył współpracę z tygodnikiem. - W miejsce Eryka Mistewicza nowym felietonistą tygodnika "Do Rzeczy" będzie Igor Janke – poinformował "Presserwis" naczelny „Tygodnika do Rzeczy” Paweł Lisicki. Pierwszy felieton nowego autora opublikowany zostanie w wydaniu, które ukaże się 6 października br. Janke ma mieć dowolność podejmowania tematów.

Lisicki tłumaczy, że rozstanie Mistewicza z redakcją było wspólną decyzją obu stron. O powodach nie chce mówić.

W ub.r. Janke (związany w przeszłości m.in. z "Wprost", "Rzeczpospolitą", "Życiem Warszawy", Tok FM, TVP, PAP) poinformował, że odchodzi z dziennikarstwa z powodu złej kondycji mediów. We wpisie na Salon24.pl tłumaczył: "Dziennikarstwo przestaje pełnić rolę, do której zostało powołane. Misja, która w mojej pracy była zawsze ważna, jest na coraz dalszym miejscu w niemal wszystkich redakcjach". Od czerwca br. prowadzi jednak razem z Mariuszem Ziomeckim program ”Prawy do lewego, lewy do prawego” w kanale Polsat News+. Janke spytany przez „Presserwis”, czy pisanie do tygodnika i prowadzenie programu w telewizji oznacza powrót do mediów, odpowiada: - Nie trzeba być dziennikarzem, by pisać felietony. Nie ukrywam, że pracuję w biznesie i będę się podpisywać jako partner firmy Bridge. Będę pisać o mediach,  komunikacji, o państwie i sprawach, które mnie ciekawią, ale przy tym będę starał się unikać komentowania bieżącej polityki.

 

(MAL, 29.09.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.