Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 29, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Igor Janke zajmie miejsce Eryka Mistewicza w „Tygodniku do Rzeczy”

Igor Janke (fot. Polsat)

Eryk Mistewicz rozstał się z redakcją „Tygodnika do Rzeczy” (Orle Pióro). Jego miejsce zajmie Igor Janke, który rok temu ogłosił, że odchodzi z dziennikarstwa.

Mistewicz poinformował w piątek na Twitterze, że w zeszły poniedziałek zakończył współpracę z tygodnikiem. - W miejsce Eryka Mistewicza nowym felietonistą tygodnika "Do Rzeczy" będzie Igor Janke – poinformował "Presserwis" naczelny „Tygodnika do Rzeczy” Paweł Lisicki. Pierwszy felieton nowego autora opublikowany zostanie w wydaniu, które ukaże się 6 października br. Janke ma mieć dowolność podejmowania tematów.

Lisicki tłumaczy, że rozstanie Mistewicza z redakcją było wspólną decyzją obu stron. O powodach nie chce mówić.

W ub.r. Janke (związany w przeszłości m.in. z "Wprost", "Rzeczpospolitą", "Życiem Warszawy", Tok FM, TVP, PAP) poinformował, że odchodzi z dziennikarstwa z powodu złej kondycji mediów. We wpisie na Salon24.pl tłumaczył: "Dziennikarstwo przestaje pełnić rolę, do której zostało powołane. Misja, która w mojej pracy była zawsze ważna, jest na coraz dalszym miejscu w niemal wszystkich redakcjach". Od czerwca br. prowadzi jednak razem z Mariuszem Ziomeckim program ”Prawy do lewego, lewy do prawego” w kanale Polsat News+. Janke spytany przez „Presserwis”, czy pisanie do tygodnika i prowadzenie programu w telewizji oznacza powrót do mediów, odpowiada: - Nie trzeba być dziennikarzem, by pisać felietony. Nie ukrywam, że pracuję w biznesie i będę się podpisywać jako partner firmy Bridge. Będę pisać o mediach,  komunikacji, o państwie i sprawach, które mnie ciekawią, ale przy tym będę starał się unikać komentowania bieżącej polityki.

 

(MAL, 29.09.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 29, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ringier Axel Springer przejmuje duży serwis na Węgrzech

Grupa medialna Ringier Axel Springer przejęła węgierski internetowy serwis rekrutacyjny Profession.hu i zapowiedziała włączenie do swoich struktur węgierskich biznesów Ringiera i Springera.

Założony w 2002 roku serwis Profession.hu jest najpopularniejszym portalem z ogłoszeniami rekrutacyjnymi na Węgrzech. Transakcja, której wysokość nie została ujawniona, wymaga jeszcze zgody węgierskich regulatorów rynku.
Grupa Ringier Axel Springer zapowiedziała również, że w najbliższych tygodniach dojdzie do integracji węgierskich biznesów jej szwajcarskich i niemieckich udziałowców ze strukturami grupy. Uzyskano już wszystkie zezwolenia niezbędne do przeprowadzenia tej operacji.
Ringier i Axel Springer od 2010 roku współpracują z sobą w ramach międzynarodowej grupy medialnej Ringier Axel Springer Media AG, która działa w Polsce, Czechach, Serbii i na Słowacji.

(LL, 29.09.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.