Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 25, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koniec Radia PiN, start Muzo.fm w pierwszej połowie października (wideo)

Dzisiaj Radio PiN kończy nadawanie audycji z dotychczasowej ramówki. Prezes stacji Dariusz Grzywaczewski zapowiada, że w Muzo.fm zmieni się w pierwszej połowie października br.

"To był ostatni poranek w Radiu PiN, więc chcieliśmy razem z Piotrem bardzo państwu podziękować za ten czas. Dziękujemy również wszystkim naszym gościom, bo bez nich ten program by się nie udał. Dziękujemy współpracownikom i mówimy do usłyszenia" - powiedziała na zakończenie czwartkowej audycji Agnieszka Witkowicz-Matolicz, prowadząca z Piotrem Knąberem poranny program w stacji. "Do usłyszenia" - dodał Knąber.

Dziś po raz ostatnio Radio PiN wyemituje takie audycje jak "Rezerwat" Tomasza Kina, "Ulewiczas" Macieja Ulewicza czy popołudniowym "Dobry program gospodarczy" Piotra Wardziaka. "To będzie bardzo trudna audycja, wiec wybaczcie wszelkie niedociągnięcia, bo jestem dość emocjonalnym żeby nie powiedzieć histerycznym redaktorem. Postaram się chyba jak zawsze, jak gdyby nigdy nic" - napisał Maciej Ulewicz na profilu rozgłośni na Facebooku.

" class="moz-txt-link-freetext">

Już w minioną niedzielę ukazało się ostatnie wydanie programu "Spinacz tygodnia", nadawanego jednocześnie w Radiu PiN i Polsat News.
Wprowadzenie ramówki Muzo.fm ma poprzedzić bowiem okres przejściowy, który pozwoli - według Dariusza Grzywaczewskiego - na przygotowanie nowego projektu pod kątem technicznym i promocyjnym. – Będzie to oznaczać de facto koniec ramówki w obecnym kształcie – przyznaje Grzywaczewski.

"Etno Faza" znana z Radia PiN od października w RDC

Dariusz Grzywaczewski wyjaśnia, że zmiana Radia PiN w Muzo.fm ma na celu znalezienie takiej grupy odbiorców, która pozwoli utrzymać stację. – Radio PiN to ciekawy projekt, niemniej udział w czasie słuchania jest taki, że powoduje zatroskanie wszystkich organów spółki i właściciela. Trzeba podejmować kroki, by zwiększać słuchalność – mówi Grzywaczewski. – Wydaje się, że koncepcja radia Muzo.fm, które będzie z jednej strony grać więcej muzyki popularnej, a z drugiej strony funkcjonować w ramach projektu multimedialnego, czyli przede wszystkim z telewizją, ma dużo większe szanse na odniesienie sukcesu – dodaje prezes rozgłośni. Zaznacza, że pomimo tej zmiany dalej wypełniane będą zapisy koncesji. Jak już informowaliśmy, na zmianę nazwy stacji zgodziła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
Według deklaracji prezesa Grzywaczewskiego w Muzo.fm pracować ma część zespołu obecnego Radia PiN, a także osoby z Muzo.tv. Rozgłośnia ma grać przede wszystkim muzykę rockową, a także pop. Pokieruje nią Marcin Bisiorek, jednocześnie szef startującej jutro telewizji Muzo.tv, a wcześniej dyrektor programowy Eski Rock.

Radio PiN jest powiązane kapitałowo z Polsatem - należy do spółki Karswell Ltd. (kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka) i Sensor Overseas Ltd. (należącej do Heronima Ruty). Radio uruchomiono w 2002 roku w Warszawie. Dziś posiada częstotliwości w dziewięciu miastach.

 

(KOZ, 25.09.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.