Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 27, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN z zyskiem 126,2 mln zł w pierwszym półroczu

W pierwszym półroczu TVN zanotował przychody 784,3 mln zł, czyli o 1,6 proc. wyższe niż w tym okresie ub.r. Firma wypracowała zysk netto 126,2 mln zł. W tym samym okresie ub.r. firma miała stratę 74 mln zł.

Z raportu finansowego opublikowanego przez spółkę wynika, że wskaźnik EBITDA w pierwszym półroczu wyniósł 278,3 mln zł, czyli był wyższy o 9 proc. niż rok wcześniej.
Tylko w drugim kwartale br. przychody TVN wyniosły 434 mln zł i były niższe o 0,5 proc. niż w drugim kwartale ub.r. Natomiast zysk netto TVN w drugim kwartale to 114 mln zł.
TVN zauważa, że na wynik w drugim kwartale br. wpływ miały: spadek sprzedaży czasu antenowego o 1,1 proc. i zmniejszenie wpływów ze sponsoringu o 7,4 proc. Wzrosły natomiast prowizje z usług brokerskich Premium TV, dając w efekcie wzrost przychodów związanych z reklamą o 1,4 proc.
„Przychody TVN w drugim kwartale odzwierciedlają głównie wpływ słabszych wyników oglądalności osiągniętych na tle światowych wydarzeń sportowych emitowanych przez telewizję publiczną, podczas gdy wzrost zasięgu i nowe kanały platformy cyfrowej telewizji naziemnej korzystały z efektu rynkowej nowości” wyjaśnia, cytowany w komunikacie prasowym” Markus Tellenbach, prezes zarządu TVN. Nie spodziewa się on gwałtowanych wzrostów wyników finansowych. „Biorąc pod uwagę spodziewaną dynamikę trzeciego kwartału, wydaje się zatem prawdopodobne, że szacunki tempa całorocznego wzrostu przychodów Grupy TVN związanych z reklamą będą również jednocyfrowe, na średnim poziomie. Natomiast skonsolidowane przychody Grupy TVN osiągną najprawdopodobniej niższą stopę wzrostu, ze względu na dalszy spadek przychodów z opłat za kanały tematyczne oraz sprzedaży usług” – zauważa Tellenbach.
Dług netto Grupy TVN na 30 czerwca br. wynosił 2,1 mld zł.

 

(27.08.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 27, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Siatkarskie mistrzostwa w nc+ za 81 zł

Platforma nc+ udostępni abonentom transmisje z mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn za 81 zł.

Mistrzostwa zostaną udostępnione abonentom jako dodatkowa opcja „a la carte” w cenie 81 zł, równej kosztowi nabycia przez nc+ praw od Grupy Polsat, bez dodatkowej marży.

Abonenci nc+ otrzymają możliwość odbioru czterech kanałów, w tym jednego w jakości HD, w których transmitowane będą wszystkie 103 mecze siatkarskich mistrzostw świata, także te z udziałem reprezentacji Polski.

Abonenci nc+, którzy wykupią dostęp do transmisji mistrzostw, nabędą uprawnienia do odbioru kanałów na czas trwania turnieju, co – jak zapewnia nc+ - nie wiąże się z dodatkowymi zobowiązaniami.

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn zaczynają się w sobotę, 30 sierpnia. Finał zaplanowany jest na 21 września.

(27.08.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.