Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 18, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Islamiści wykorzystali polski serwis do publikacji drastycznych materiałów

Należący do Polaka Mariusza Żurawka serwis JustPaste.it był wykorzystywany przez islamistów do publikacji drastycznych zdjęć z dokonywanych przez nich egzekucji.

Serwis JustPaste.it umożliwia publikację zdjęć, filmów i plików tekstowych bez rejestracji użytkowników. W serwisie internetowym "The Guardian" w sobotę opisano go jako tubę islamistów z Syrii i Iraku, bo publikowali oni tam drastyczne materiały. Serwisem zainteresowała się brytyjska policja, która zwróciła się do Żurawka, by usunął te zdjęcia i filmy. - Wszystkie treści drastyczne zostały już usunięte. Na bieżąco współpracuję z brytyjską policją, wydziałem do walki z terroryzmem, kasując treści, które mogą być powiązane z terroryzmem. Najpopularniejsze notatki w serwisie są na bieżąco monitorowane pod kątem niedozwolonych treści. Otrzymuję też zgłoszenia od użytkowników – zapewnia Mariusz Żurawek. Uważa, że islamiści wybrali JustPaste.it, bo umożliwia szybką publikację treści. - Działa on szybko na urządzeniach mobilnych przy słabo działającym Internecie, jak np. w Syrii – wyjaśnia Żurawek.

(MAL, PAP, 18.08.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.