Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 14, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze śledczy z Ukrainy laureatami nagrody Reporterzy dla Reporterów

Anna Babiniec i Dmytro Gnap, ukraińscy dziennikarze śledczy telewizji Hromadske.tv, zdobyli pierwszą nagrodę w konkursie Reporterzy dla Reporterów. Jest ona przyznawana dziennikarzom z krajów Partnerstwa Wschodniego przez Fundację Reporterów.

Zdobywcy pierwszej nagrody zostali nagrodzeni za materiały śledcze o oszustwach ludzi władzy przy budowie i wykorzystaniu terminali celnych na Ukrainie.
Jury przyznało też dwa równorzędnie wyróżnienia. Jedno z nich otrzymała Tatiana Sylina, dziennikarka tygodnika "Dzerkało Tyżnia", która zajmuje się relacjami Ukrainy z Unią Europejską. Została ona nagrodzona z tekst publicystyczny o znaczeniu umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską. Drugie wyróżnienie przypadło Rusłanowi Harbachou, dziennikarzowi niezależnego białoruskiego serwisu Gazetaby.com. Został on doceniony za obiektywizm i profesjonalizm, który pokazał, kreśląc reporterską sylwetkę premiera Białorusi.
Nagroda Reporterzy dla Reporterów przyznawana jest od trzech lat. Zwycięzcy konkursu otrzymali równowartość 10 tys. zł i statuetkę, pozostali laureaci równowartość 5 tys. zł.

(MW, 14.07.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.