Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 30, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włoskiemu dziennikowi "L'Unita" grozi zamknięcie

Ukazujący się od 90 lat włoski lewicowy dziennik "L'Unita" może zostać zamknięty z powodu zadłużenia jego wydawcy – informuje ”Die Tageszeitung”

Według gazety spółka wydająca włoski tytuł (Nuova Iniziativa Editoriale) wkrótce ogłosi upadłość. Jej zadłużenie przekracza 20 mln euro. Dziennikarze od maja nie otrzymują wynagrodzenia.
Dziennik "L'Unita" debiutował w 1924 roku jako organ Komunistycznej Partii Włoch. Obecnie gazeta sprzyja rządzącej Partii Demokratycznej. Średni nakład tytułu wynosi 20 tys. egz. (w 2002 roku przekraczał 70 tys. egz., a w latach 70. – ponad 230 tys. egz.).

(LL, 30.06.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 30, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Rzeczpospolita" bez łososiowych stron

Od poniedziałku strony ekonomiczne "Rzeczpospolitej" ukazują się na białym, a nie jak dotychczas, łososiowym papierze.

"Rzeczpospolita" staje się jednorodną kolorystycznie (całe wydanie na białym papierze) gazetą codzienną, zachowując poprzez wyróżniające paginacje, trójdzielny układ: grzbiet główny - informacje z kraju, świata, opinie, kultura, sport; "Ekonomia i rynek" - wiadomości gospodarcze oraz "Prawo co dnia" - informacje  i porady prawne.
Zmiana papieru wydania gospodarczego jest kontynuacją procesu z 2010 roku, kiedy to w grzbiecie "Prawo co dnia" zmienił się kolor papieru z żółtego na biały.

(30.06.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.