Dział: RADIO

Dodano: Maj 23, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mundial bez Tomasza Zimocha, Polskie Radio nie będzie robić transmisji

Polskie Radio posiada prawa radiowe do tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, ale nie zamierza transmitować spotkań na antenie. Do Brazylii wysyła tylko Andrzeja Janisza.

Polskie Radio ma prawa do transmitowania meczów brazylijskiego mundialu. Wynikają one z przynależności do Europejskiej Unii Nadawców (EBU), a organizacja ta ma prawa do mistrzostw i może się nimi dzielić ze swoimi członkami. Dlaczego więc sprawozdawcy Polskiego Radia nie będą relacjonować meczów na żywo?
– Przede wszystkim zdecydował o tym brak naszej reprezentacji na turnieju. Ponadto wszystkie spotkania zostaną pokazane w telewizji publicznej, a pory meczów, z naszego punktu widzenia, nie są zbytnio atrakcyjne dla słuchaczy – odpowiada Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia. Spotkania w Brazylii będą się rozpoczynały o godz. 18, 21 i 24 czasu polskiego.
Polskie Radio na mundial wysyła tylko Andrzeja Janisza. W tym roku słuchacze Jedynki nie usłyszą więc porywających relacji Tomasza Zimocha, jak choćby podczas Euro 2012.
Już wiadomo, że swojego wysłannika w Brazylii nie będzie mieć Radio Zet, a w RMF FM jeszcze nie ma decyzji w tej sprawie.

(KOZ, 23.05.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.