Dział: RADIO

Dodano: Maj 07, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Roman Osica rozstaje się z RMF FM

Roman Osica (fot. Marcin Obara)

Roman Osica, reporter RMF FM, po blisko 15 latach pracy odchodzi z rozgłośni.

– Złożyłem wypowiedzenie – mówi Roman Osica, ale sprawy nie chce komentować. W stacji będzie pracować do końca lipca br.
– Rozstajemy się za porozumieniem stron. To absolutnie nie wynika z jakiegoś konfliktu, nie zwalniamy go. Roman ma inne plany życiowe - zapewnia Marek Balawajder, dyrektor informacji RMF FM.
Roman Osica pracę w mediach zaczynał w miesięczniku ”Kino”. Później trafił do Radia dla Ciebie (dziś Polskie Radio RDC). W 1997 roku przeszedł do Radiostacji. W RMF FM pracuje od 1999 roku. W 2005 roku wraz z Markiem Balawajderem utworzyli redakcję śledczą. Do tej pory Osica pracuje jako reporter dostarczający newsy. Śpiewa i gra na saksofonie w zespole Poparzeni Kawą Trzy. ”Cały czas mam możliwości robić to, co chcę. Wciąż mnie kręci, gdy zdobędę newsika i go przedstawię na antenie” – mówił Roman Osica w rozmowie z ”Press” (4/2014).
W 2012 roku Roman Osica zdobył nagrodę Grand Press w kategorii News (za informację o śmierci generała Sławomira Petelickiego). W 2013 roku wraz z Markiem Balawajderem był nominowany do Grand Press w tej samej kategorii za newsa o zatrzymaniu zamachowca Brunona K.
Roman Osica jest kolejnym reporterem RMF FM, który w minionym półroczu odchodzi z rozgłośni. W listopadzie ub.r. do tygodnika ”Wprost” przeszła Agnieszka Burzyńska, związana ze stacją od 1998 roku. Z RMF FM z końcem kwietnia br. odeszła warszawska reporterka Monika Gosławska, która pracowała w rozgłośni od ub.r. Natomiast z początkiem maja do warszawskiego oddziału dołączyła Magdalena Gawlik (wcześniej w lubelskim Akademickim Radiu Centrum).

(KOZ, 07.05.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Maj 07, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Król, Daniel Walczak i Małgorzata Wierzejewska w Esce Rock

Do zespołu radia Eska Rock dołączyli Dariusz Król, Daniel Walczak i Małgorzata Wierzejewska.

Dariusz Król prowadzi codzienne pasmo „Gramy co chcemy” nadawane od 13 do 16. Będzie też prowadzić pasmo weekendowe „Gramy co chcemy weekend”. Przez ostatnie lata Król zajmował się promocją i managementem artystów muzycznych. Wcześniej, do 2006 roku, był dyrektorem programowym Radia Eska Łódź.
Daniel „Mały” Walczak objął stanowisko producenta, odpowiedzialnego za oprawę muzyczną Eski Rock. Zastąpił Macieja Długosza, który pożegnał się ze stacją. Nową funkcję będzie łączył z dotychczasowym zajęciem – muzyka w zespole Dawida Podsiadły.
Małgorzata Wierzejewska z kolei prowadzi sobotnie pasmo „Gramy co chcemy weekend” między 14 a 19. Ponadto odpowiada za treści zamieszczane na oficjalnej stronie internetowej radia, m.in. „Co w radiu”. Wspiera redakcyjnie Roberta „Pegaza” Zawieję podczas listy „NRD”. Małgorzata Wierzejewska do tej pory pracowała w Radiu Eska Poznań. Zaczynała od pracy reporterskiej, potem była wydawcą porannych wiadomości. Redagowała też treści zamieszczane w serwisie Hotplota.pl.

(BG, PR, 07.05.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.