Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 12, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Albert Einstein promuje nowe karty Deutsche Banku

Wizerunek Alberta Einsteina znalazł się na kartach IQ Banku

"Dla tych, którzy wiedzą, jak kupować z IQ" - to hasło pierwszej kampanii produktowej połączonego Deutsche Banku.

Trwająca w marcu kampania nowych kart IQ MasterCard World oferowanych przez Deutsche Bank została podzielona na dwie fazy - teaser i reveal. W obu Deutsche Bank posługuje się wizerunkiem Alberta Einsteina, który jest widoczny na nowych kartach IQ Banku. - Jego najbardziej rozpoznawalne zdjęcie z wystawionym językiem symbolizuje nie tylko inteligencję, ale też dystans do siebie i otaczającego świata. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na przesłanie towarzyszące naszym nowym kartom IQ, którym jest sztuka inteligentnych i przemyślanych zakupów - mówi Łukasz Purzycki, dyrektor departamentu marketingu, eCommerce i CRM w Deutsche Banku.
W pierwszej fazie kampanii (tzw. teaser) przechodnie nie wiedzieli, jaka marka i produkt kryją się za kolorową kreacją z hasłem "dla tych, którzy wiedzą...". Billboardy, citylighty, mural w centrum Warszawy oraz kampania internetowa kierowały na stronę Dlatychktorzywiedza.pl. Jednak tam w fazie teaserowej nie można było znaleźć odpowiedzi na pytanie o promowaną markę i produkt. Na stronie można za to było wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania był wyjazd na zakupy w Paryżu.
W drugiej fazie kampanii (tzw. reveal), która zacznie się 13 marca, Deutsche Bank ujawni produkt i markę. - Chcieliśmy, aby nasza kampania intrygowała, odróżniała się nie tylko od innych bankowych kampanii, ale także od naszych dotychczasowych kreacji. Nasz Einstein to trochę przymrużenie oka kierowane do rynku reklamowego, na którym często w kampaniach wykorzystywani są celebryci – mówi Łukasz Purzycki z Deutsche Bank.
Kampania reklamuje nowe karty debetowe i kredytowe dostępne w ofercie Deutsche Banku.
Autorem key visuala karty jest agencja Directors, a autorem kreacji kampanii - agencja AdBirds. Nośniki reklamy zewnętrznej i powierzchnię w Internecie zaplanował i zakupił dom mediowy PHD. Kampania będzie prowadzona też w prasie.

(AMS, 12.03.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Marzec 12, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Young & Rubicam Poland uruchamia strukturę Y&R Mobile

W ramach grupy Young & Rubicam Poland powstała Y&R Mobile, struktura specjalizująca się w rozwiązaniach mobilnych. 

Y&R Mobile działa jako niezależna struktura, zajmująca się rozwiązaniami mobilnymi stosowanymi zarówno w działaniach marketingowych (kampanie mobilne, WWW, aplikacje), jak i w szeroko pojmowanej obecności marek w przestrzeni mobilnej (brand experience).
Kilkuosobową obecnie strukturą zarządza Roman Lubczyński, managing partner (poprzednio zarządzający  agencją Wunderman).
Y&R Mobile współpracuje z siecią iconmobile, korzystając z jej ponad 10-letniego doświadczenia w projektach mobilnych (iconmobile ma dziewięć biur, w tym w Londynie, Berlin i Monachium).
Y&R Mobile realizuje już pierwsze projekty.

(AMS, 12.03.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo