Dział: PRASA

Dodano: Marzec 06, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amerykańska gazeta ponownie zatrudnia fotografów, ale zwalnia dziennikarzy

Amerykański dziennik "The Chicago Sun-Times", który latem ub.r. zlikwidował swój dział fotograficzny, ponownie zatrudnił czterech zwolnionych pracowników, ale jednocześnie zapowiedział zwolnienie kilkunastu dziennikarzy.

Zatrudnienie fotoreporterów jest wynikiem porozumienia zawartego w listopadzie ub.r. ze związkiem zawodowym Chicago Newspaper Guild. Wydawnictwo Sun-Times Media poinformowało też, że ze względów oszczędnościowych zmuszone jest do eliminacji kilkunastu etatów redakcyjnych. Dokładana liczba i stanowiska osób, które stracą pracę, nie zostały ujawnione.
Pod koniec maja ub.r. chicagowski dziennik zwolnił m.in. wszystkich pracujących w jego redakcji fotoreporterów, w tym zdobywcę Pulitzera Johna H. White’a (nie ubiegał się o powrót do pracy w redakcji - obecnie jest wykładowcą na Columbia College w Chicago). Pracę straciło wówczas 28 osób. Jako powód swojej decyzji wydawca tytułu podawał konieczność dostosowania się do nowych trendów w biznesie prasowym.

(LL, 06.03.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.