Dział: PRASA

Dodano: Marzec 03, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Tomasz Trzciński, kierownik działu naukowego PAP

Zmarł Tomasz Trzciński, długoletni dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, od wielu lat kierownik działu naukowego i serwisu Nauka w Polsce – informuje PAP.

Tomasz Trzciński zmarł w poniedziałek w Warszawie po ciężkiej chorobie. Miał 68 lat. Do Warszawy trafił z rodzinnego Lublina, gdzie ukończył Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie. Potem uczył się w Studium Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego, następnie związał się z redakcją sportową PAP, w której pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. W latach 1990-1991 był korespondentem agencji w Indochinach. W latach 1991-1992 kierował działem sportowym gazety "Glob 245", a od września 1992 "Życia Codziennego". Od 1994 roku do ostatnich chwil życia związany był z PAP. Relacjonował przebieg wielu imprez sportowych, letnich i zimowych igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej i pięcioboju nowoczesnym. Przez wiele kadencji wchodził w skład Zarządu Klubu Dziennikarzy Sportowych. Gdy po krótkiej nieobecności powrócił do PAP, rozstał się z tematyką sportową. Zaczął pracować w Dziale Kultury i Nauki, którym z czasem zaczął kierować.

(03.03.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 03, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prasa i radio wzmacniają zespoły korespondentów na Ukrainie

W związku z coraz trudniejszą sytuacją na Ukrainie i konfliktem na Krymie z udziałem rosyjskich wojsk redakcje polskich mediów wysyłają za wschodnią granicę kolejnych korespondentów.

Paweł Reszka z "Tygodnika Powszechnego" (Tygodnik Powszechny) na Krymie jest już od 21 lutego. – Mamy tu ogrom pracy, a tempo jest duże. Jesteśmy wyczerpani. Dziś pewnie nie będę spał, bo mam do zrobienia duży materiał do "Tygodnika Powszechnego" – powiedział wczoraj "Presserwisowi" Reszka. Dlatego redakcje dosyłają kolejnych korespondentów w miejsca konfliktów.
Polskie Radio dziś wysyła na Ukrainę Piotra Pogorzelskiego. Dołączy on do pracujących już tam: Pawła Buszko, Radomira Czarneckiego i Krzysztofa Renika.
Wczoraj do grona polskich korespondentów na Ukrainie dołączyć miała Agnieszka Lichnerowicz z Radia Tok FM. RMF FM otworzyło już specjalne biuro w Kijowie, którym dowodzi Krzysztof Berenda. Korespondentem stacji na zachodnią część Ukrainy jest Przemysław Marzec, we wschodniej pracuje Krzysztof Kot.
Od niedawna na Krymie są również Michał Kacewicz z "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) i Piotr Andrusieczko z "Polityki" (Polityka). Do "Rzeczpospolitej" (Presspublica) korespondencje nadaje współpracujący z redakcją tego dziennika Tomasz Piechel.
Dziś ukazało się wydanie specjalne "Gazety Wyborczej" (Agora SA) pt. "Ukraina na skraju wojny". Zawiera m.in. materiały napisane przez Grzegorza Szymanika (obecnie jest na Krymie), Tomasza Bieleckiego (Kijów), Wacława Radziwinowicza (Moskwa) i Andrzeja Poczobuta (Białoruś).
W Polskiej Agencji Prasowej zdecydowano o przeniesieniu wschodnich korespondentów agencji: w czwartek z Mińska do Kijowa przejechała Małgorzata Wyrzykowska, a z Kijowa na Krym pojechał Jarosław Junko. - Jeśli w najbliższych dniach sytuacja będzie wymagała wzmocnienia składu za wschodnią granicą, to wyślemy tam kolejnych ludzi – mówi naczelna PAP Katarzyna Buszkowska. 

(MAL, 03.03.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.