Dział: PRASA

Dodano: Marzec 03, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Tomasz Trzciński, kierownik działu naukowego PAP

Zmarł Tomasz Trzciński, długoletni dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, od wielu lat kierownik działu naukowego i serwisu Nauka w Polsce – informuje PAP.

Tomasz Trzciński zmarł w poniedziałek w Warszawie po ciężkiej chorobie. Miał 68 lat. Do Warszawy trafił z rodzinnego Lublina, gdzie ukończył Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie. Potem uczył się w Studium Dziennikarskim Uniwersytetu Warszawskiego, następnie związał się z redakcją sportową PAP, w której pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. W latach 1990-1991 był korespondentem agencji w Indochinach. W latach 1991-1992 kierował działem sportowym gazety "Glob 245", a od września 1992 "Życia Codziennego". Od 1994 roku do ostatnich chwil życia związany był z PAP. Relacjonował przebieg wielu imprez sportowych, letnich i zimowych igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej i pięcioboju nowoczesnym. Przez wiele kadencji wchodził w skład Zarządu Klubu Dziennikarzy Sportowych. Gdy po krótkiej nieobecności powrócił do PAP, rozstał się z tematyką sportową. Zaczął pracować w Dziale Kultury i Nauki, którym z czasem zaczął kierować.

(03.03.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.