Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 20, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po Esce TV i Polo TV powstanie Vox Music TV

Należąca do ZPR SA wytwórnia muzyczna Lemon Records zamierza uruchomić kolejny kanał telewizyjny, wykorzystując markę i format Radia Vox FM – dowiedział się ”Presserwis”.

Informację potwierdził nam Zbigniew Benbenek, przewodniczący rady nadzorczej ZPR. Zapowiada, że kanał rozpocznie nadawanie w kwietniu lub maju br. Ma znaleźć się w ofercie sieci kablowych i platform satelitarnych. Vox Music TV, bo tak prawdopodobnie będzie się nazywać nowa stacja, ma grać w tym samym formacie co Vox FM, które od grudnia ub.r. prezentuje szeroko rozumianą muzykę taneczną, głównie przeboje lat 80. i 90., w tym m.in. disco polo, euro disco i italo disco. Wówczas radio poszerzyło zasięg techniczny kosztem Radia Eska Rock.
Dziś ZPR, poprzez spółki zależne, ma dwa kanały muzyczne: Eska TV i Polo TV. Oba dostępne są w ramach naziemnej telewizji cyfrowej i płatnych sieciach kablowych. Eska TV ma 0,63 proc. udziału w rynku (1,09 proc. w grupie komercyjnej), a Polo TV – 0,84 proc. (1,19 proc.).
Dane: Nielsen Audience Measurement, 1 stycznia – 18 lutego br.

(KOZ, 20.02.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.