Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 19, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Stopklatka TV rozpocznie nadawanie 15 marca

Nowy kanał filmowy Stopklatka TV zacznie emisję na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej 15 marca. Tego samego dnia stacja ruszy w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

- Szykujemy się na 15 marca. Nie mamy jeszcze wszystkich potrzebnych dokumentów, ale mam nadzieję, że do tego czasu je skompletujemy – mówi Bogusław Kisielewski, prezes Stopklatki. Żeby rozpocząć emisję, nadawca musi bowiem otrzymać decyzję rezerwacyjną z Urzędu Komunikacji Elektronicznej (wydawaną w porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji). Stopklatka czeka też na uprawomocnienie się decyzji o przyznaniu koncesji - miejsce na MUX 1 kanał wygrał w konkursie prowadzonym przez KRRiT, ale od rozstrzygnięcia konkursu odwołała się spółka TV Film (założona przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Kino Świat oraz należące do ZPR SA firmy: Time SA i International Communication), która też ubiegała się o tę koncesję.
- We wtorek Krajowa Rada utrzymała w mocy decyzję o przyznaniu koncesji Stopklatce – informuje Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy KRRiT.
Nowy kanał filmowy może zacząć emisję naziemną 15 marca dzięki temu, że Telewizja Polska, która ma rezerwację na połowę MUX 1 do 27 kwietnia br., zdecydowała się zwolnić multipleks wcześniej.
Równocześnie ze startem na MUX 1 Stopklatka TV pojawi się w ofercie satelitarnej i kablowej. - Porozumieliśmy się z dużymi (UPC, Vectra, Multimedia, Toya) i większością małych sieci kablowych oraz platformami satelitarnymi Cyfrowy Polsat i NC+ – wylicza Bogusław Kisielewski.
Start kanału będzie wsparty kampanią reklamową. W ramówce Stopklatki będą zarówno filmy polskie, jak i zagraniczne. W sprawie zakupu praw filmowych nadawca porozumiał się ostatnio ze spółką Colgems Productions. Wartość umowy - jak podano w raporcie bieżącym Stopklatki SA – wyniosła 352 tys. dolarów. Wcześniej Stopklatka kupiła prawa do filmów od Cinephil France SAS.

 

(RUT, 19.02.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.