Dział: INTERNET

Dodano: Luty 13, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spotify: 40 mln godzin muzyki po roku w Polsce

Muzyczny serwis streamingowy Spotify dokonał podsumowania pierwszego roku działalności w Polsce. Wynika z niego, że Polacy wysłuchali za jego pośrednictwem łącznie ponad 40 mln godzin muzyki.
 

Spotify został udostępniony w Polsce w lutym ub.r. Od tego czasu polscy użytkownicy stworzyli w nim ponad 7 tys. playlist. Najpopularniejszymi wykonawcami w polskim Spotify okazali się Daft Punk, Imagine Dragons i Eminem. Spośród polskich artystów najchętniej słuchani byli: Dawid Podsiadło, Piersi i Donatan – Cleo.
Spotify nie podaje danych dotyczących liczby pobranych aplikacji, dzięki którym z serwisu można korzystać na urządzeniach mobilnych, ani liczby płatnych subskrypcji. W listopadzie ub.r. Przemysław Pluta, szef polskiego oddziału Spotify, zdradził tylko, że w naszym kraju liczba użytkowników tego serwisu jest sześciocyfrowa.
Z badania Megapanel PBI/Gemius wynika, że w listopadzie ub.r. strona Spotify.com miała 368 179 realnych użytkowników. W tym samym miesiącu strona konkurencyjnego serwisu Deezer miała 229 065 użytkowników.

Na świecie Spotify ma 24 mln aktywnych użytkowników. Abonament płaci 25 proc. z nich. Miesięczna opłata za wersję Premium Spotify w Polsce to 19,99 zł.

(MAK, 13.02.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.