Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 11, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat planuje kanał z disco polo

Telewizja Polsat zamierza uruchomić kanał prezentujący muzykę disco polo – wynika z informacji "Presserwisu". Robocza nazwa to Disco Polo Music. Polsat jest kolejnym nadawcą, który chce wykorzystać popularność tego gatunku.

Według naszych informacji Polsat złożył w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wnioski o koncesje dla nowych kanałów. Jednym z nich jest stacja prezentująca disco polo. Przedstawiciele Polsatu nie chcą się wypowiadać w tej sprawie. – Nie komentuję – ucina pytania Maciej Stec, członek zarządu Polsatu.
Plany wydają się o tyle trafione, że dziś najchętniej oglądanym kanałem muzycznym jest Polo TV grający właśnie disco polo. Od 1 stycznia do 9 lutego br. stacja ta osiągnęła 0,86 proc. udziału w rynku (1,21 proc. w grupie komercyjnej; dane: Nielsen Audience Measurement). Disco polo prezentują także kanały Tv.disco (4fun Media) i Power TV (Michał Winnicki Entertainment).
Jak się dowiedział "Presserwis", Polsat ma ponadto w planach otwarcie drugiego kanału filmowego – Polsat Film 2. Nadający już Polsat Film miał od 1 stycznia do 9 lutego br. 0,47 proc. udziału w rynku (0,7 proc. w grupie komercyjnej, dane NAM).

(KOZ, 11.02.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.