Dział: PRASA

Dodano: Luty 04, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Trybuna" nadal wychodzi, bo część zespołu dała się przekonać

Mimo odejścia większości zespołu wczorajszy numer "Dziennika Trybuna" (Edusat) trafił do sprzedaży. Wydawca przekonał część pracowników do pozostania. P.o. redaktorem naczelnym został Grzegorz Waliński, dotychczasowy zastępca.

W czwartek po nieudanych negocjacjach z właścicielem cały zespół "Dziennika Trybuna" postanowił solidarnie odejść. O takiej decyzji dziennikarze poinformowali na profilu gazety na Facebooku. Rezygnację z pracy złożyła też redaktor naczelna Agnieszka Wołk-Łaniewska. Okazało się jednak, że wydawca przekonał część zespołu do pozostania. - Żal nam likwidacji tytułu, w który włożyliśmy dużo pracy. Ciągle jest jeszcze szansa, że da się go reanimować. Sądzę, że dla wydawcy ostatnie wydarzenia w tytule były ważną lekcją - mówi Grzegorz Waliński.
W gazecie, która od stycznia br. ukazuje się trzy razy w tygodniu, zostało około połowy kilkunastoosobowego zespołu. Oprócz Walińskiego m.in. kierownik działu opinii Halina Retkowska oraz dziennikarze Paweł Dryszel i Magdalena Ostrowska. Pozostali odeszli z powodu zbyt niskich wynagrodzeń, niewypłacania zaległych wierszówek i zwolnień kolejnych osób.
Z Agnieszką Wołk-Łaniewską (byłą redaktor naczelną "DT") i Jarosławem Podolskim (pełnomocnikiem wydawcy) nie udało nam się wczoraj skontaktować. Pismo wychodzi od maja ub.r.

(MW, 04.02.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.