Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 22, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sieć Złote Przeboje powiększyła się o stację w Legnicy

Radio Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory) rozpoczęło nadawanie w Legnicy. To 21. stacja sieci.

Stacji słuchać można na częstotliwości 90 MHz. W zasięgu radia znajduje się 292 tys. mieszkańców. Zgodnie z koncesją, radio ma przeznaczyć 18 proc. tygodniowego czasu nadawania w godz. 6 -23 na audycje dotyczące tematyki lokalnej, w tym własne lokalne dzienniki i publicystyka poświęcona problemom lokalnym mają stanowić 10 proc. tego czasu. Lokalnymi tematami zajmuje się dwóch dziennikarzy Radia Złote Przeboje w Legnicy.
Na początku lutego rozpocznie się kampania reklamowa wspierająca start Złotych Przebojów w Legnicy. Działania obejmą nośniki reklamy zewnętrznej i legnickie kino Helios.
O nadawanie w Legnicy ubiegały się także: Radio Wawa, RMF Maxxx, Radio Wnet, Planeta FM (dziś Zet Gold), Radio Elka Leszno oraz Radio Park z Kędzierzyna-Koźla.
W ub.r. 20 stacji sieci Złote Przeboje miało 3,6 proc. udziału w czasie słuchania (badanie Radio Track realizowane przez Millward Brown).
Jak wynika z fali sierpień-październik ub.r., w dawnym województwie legnickim liderem słuchalności jest RMF FM z 21,5 proc. Dalej plasują się: jeleniogórskie Muzyczne Radio (11,8 proc.), Radio Zet (11,2 proc.), Radio Eska Wrocław (8,5 proc.) i Radio Elka Głogów (8,4 proc.)

(KOZ, 22.01.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 24, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Radiu PiN ubywa audycji - spada "Żeli papą" i "Muzyka dla dorosłych"

Radio PiN szykuje zmiany w wieczornym programie. Stacja rezygnuje z części audycji autorskich.

Z ramówki wypadną nadawane w paśmie o 21 m.in. poniedziałkowe ”Żeli Papą” Stephane’a Wlodarczyka (z muzyką francuską) oraz czwartkowa ”Muzyka dla dorosłych” Marcina Sobesty. - Marcin Sobesto przygotowuje nowy program - mówi Radosław Kietliński, dyrektor programowy Radia PiN. – Chcemy, żeby wieczorami główną ofertą była audycja Macieja Ulewicza. ”Ulewiczasz” będzie w szerszym wymiarze niż do tej pory. Ma być też bardziej autorski – dodaje Radosław Kietliński. Dziś audycja nadawana jest od poniedziałku do piątku między 19 a 21, niebawem ma zostać wydłużona do ponad trzech godzin.
Zmiany nie ominą też weekendowej ramówki. Radio PiN rezygnuje np. z niedzielnej audycji ”Uchem po mapie”, którą prowadzą Luis Andino Velez i Piotr Gronau. – Idziemy w kierunku pasm muzycznych, a nie audycji autorskich – zapowiada Kietliński.
Jak już informowaliśmy, od kilku tygodni Radio PiN modyfikuje format muzyczny, wprowadzając do playlisty więcej popu. – W tak trudnej sytuacji rynkowej, jaka jest w tej chwili, radio musi się otworzyć. Na razie jest to rozgłośnia bardzo hermetyczna – tłumaczy Kietliński.

(KOZ, 24.01.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.