Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Monika Sajewicz najlepszym dziennikarzem ekonomicznym

Podczas gali Grand Press PKO Bank Polski uhonorował Monikę Sajewicz z „Rzeczpospolitej” nagrodą specjalną dla dziennikarza ekonomicznego.

Monikę Sajewicz nagrodzono za całokształt pracy dziennikarskiej, w tym za profesjonalizm, przestrzeganie zasad etyki dziennikarskiej i rzetelną prezentację tematyki ekonomicznej opartej na zasadach prawdy i obiektywizmu, jak również wysoką jakość publikowanych tekstów.
Dziennikarka odebrała czek na 15 tys. zł. Na scenie zadeklarowała, że nagrodę przeznaczy na cele charytatywne.
- Pisanie o pieniądzach jest dosyć trudne. Czujemy często ciężar gatunkowy tego, co robimy, bo często opisujemy transakcje na bardzo duże kwoty - mówi Sajewicz. - Ale druga część tego dziennikarstwa to warstwa edukacyjna: docierania do takiego odbiorcy, który zna się na finansach zdecydowanie mniej niż my i tłumaczenia różnych kwestii klientom. Często jest to także stawianie po stronie słabszych w zderzeniu z bardzo skomplikowanymi dla nich produktami finansowymi. I to jest coś, co daje większą satysfakcję niż opisywanie transakcji na grube miliardy. Bo to jest clou dziennikarstwa: pomaganie ludziom, którzy w kwestiach finansowych nie są ekspertami.

(AO, 13.12.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.