Dział: WYWIADY

Dodano: Grudzień 04, 2013

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie mogę ciągle tak zasuwać

Rozmowa z Andrzejem Turskim, dziennikarzem Telewizji Polskiej

Dlaczego przestaje Pan prowadzić „Panoramę” w TVP 2?

Skutek zmęczenia i wieku. Nie mogę ciągle tak zasuwać. Facet, który ma 70 lat, nie może robić 14 programów miesięcznie.

Kiedy pożegnalne wydanie „Panoramy”?

Żadnego pożegnania nie będzie. W niedzielę wpadnę tylko na zakończenie programu podziękować widzom. Takie zjadanie własnego ogona to głupi obyczaj.

To znaczy?

Telewizja jest od tego, żeby się zajmować widzami, a nie sobą. Nie powinno być tak, że jeden redaktor interesuje się głównie drugim redaktorem. Nie lubię tego. Nie należy też wpadać w zadufanie: nie oglądają nas tłumy.

 Ale z telewizji Pan tak całkiem nie znika?

 Nie, zostaje „7 dni świat”, emitowany raz w tygodniu w TVP Info, o 21.15 w niedzielę. To mój autorski program, który robię już prawie 20 lat. I bardzo go lubię. Przygotowuję się do niego cały tydzień. Śledzę wydarzenia, opracowuję scenariusz, piszę teksty do materiałów filmowych, nagrywam.

„7 dni świat” we wrześniu wrócił na antenę po ponad sześciu latach przerwy. Utrzyma się w ramówce zimą? Bo ponoć TVP zamierza znowu zacisnąć pasa.

To nie ode mnie zależy. Ale to jest tani program, nie zamartwiam się.

 

Rozmawiała Elżbieta Rutkowska
(fot. TVP)

 

(04.12.2013)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.