Emitel ponownie zmienia właściciela
Montagu Private Equity zawarł umowę sprzedaży Emitela, właściciela i operatora infrastruktury nadawczej, funduszom zarządzanym przez Alinda Capital Partners.
Montagu przejął Emitela od Telekomunikacji Polskiej SA w 2011 roku. ”Od przejęcia Emitela przez Montagu, spółka nieustannie odnotowywała wzrost przychodów i równocześnie rentowności. Spółka kontynuowała swój rozwój w kierunku wielokanałowego i w pełni zintegrowanego dostawcy usług infrastrukturalnych dla nadawców z sektora mediów oraz sieci telekomunikacyjnych na szybko rozwijającym się rynku” – podano w komunikacie.
Udziałowcami mniejszościowymi, którzy wspólnie z Montagu zainwestowali w Emitela, były międzynarodowe instytucje finansowe, skupiające się na inwestycjach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, takie jak: Innova Capital, Value4Capital oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.
Warunki transakcji nie zostały ujawnione.
(02.12.2013)










